реклама партнерів:
Головна » Майбутнє Севастополя – «чорноморський Сінгапур»?

Майбутнє Севастополя – «чорноморський Сінгапур»?


Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Європейську Комісію зацікавив амбітний «Севастопольський проект», розроблений кримськими науковцями і севастопольською владою.
Як повідомила в четвер прес-служба Севастопольської міської державної адміністрації, саме перспективи співпраці структур Євросоюзу і севастопольської влади обговорювали мер Севастополя Сергій Куницин і глава Представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.
«Севастопольський проект» (його повна назва: «Севастополь: усвідомлення місії. Місто Чорноморської співпраці і відкритої економіки») на замовлення голови міської державної адміністрації Сергія Куницина розробила група вчених на чолі з керівником Таврійського інституту регіонального розвитку Андрієм Клименком, автором концепції першої в Україні Північно-Кримської вільної економічної зони «Сиваш».
Головна ідея цього проекту – «переформатування» Севастополя із військово-морської бази в такий собі «чорноморський Сінгапур», перетворення міста «бойової слави» з регіону потенційного конфлікту в регіон, де в умовах глобальної кризи реалізується масштабний проект міжнародної економічної співпраці країн Причорномор’я і держав, які мають геополітичні інтереси в цьому регіоні, сказав в інтерв’ю Радіо Свобода Андрій Клименко.
За його словами, стабілізувати Чорноморський регіон треба не на військовому, не на зовнішньополітичному, а на «гео-економічному фундаменті». «Якщо ми хочемо тут стабільності і не хочемо якихось неприємних несподіванок, то ми мусимо залучати до Криму і Севастополя інвестиції з Європейського Союзу, США, України, Росії, з Туреччини та країн ісламського світу. Тоді всі головні геополітичні гравці, які тут пересувають шахові фігури, відчуватимуть свій інтерес у підтриманні стабільності в цьому регіоні», – зазначає Андрій Клименко.
На його думку, через формування сприятливого інвестиційного клімату у Севастополі можна буде підготуватися до виведення Чорноморського флоту Росії у 2017 році. Місто має чудові можливості для розвитку як торговий, транспортний і туристичний центр, а в перспективі – як центр розміщення науково-містких і високотехнологічних виробництв. Крім того, Севастополь, завдяки своєму вигідному географічному положенню, міг би стати своєрідною «столицею Чорного моря», створивши вигідні умови для розміщення тут штаб-квартир різних міжнародних та регіональних організацій, переконані автори «Севастопольського проекту».

Чи є інтереси об’єднаної Європи в Чорному морі?
Перебуваючи у Севастополі, глава Представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра сказав, що в середині жовтня на Кримський півострів прибуде делегація Євросоюзу, покликана дати експертну оцінку всім напрацюванням і пропозиціям Севастопольської міськдержадміністрації. Тоді, очевидно, і викристалізується роль Європейського Союзу в реалізації «Севастопольського проекту».
Тут чекають насамперед економічних інвестицій з боку великих європейських компаній, а також посилення присутності ЄС у місті через реалізацію тут різних соціально-гуманітарних проектів. Андрій Клименко каже, що Європа кілька років тому стала «Чорноморською супер-державою», коли до ЄС увійшли Румунія і Болгарія. І ще не до кінця зрозуміла, що вона несе частину відповідальності за ситуацію в цьому регіоні, але процес цього розуміння йде дуже швидко, переконаний керівник Таврійського інституту регіонального розвитку.
Звичайно, щоб прийшли європейські інвестиції, треба перемогти корупцію, – наголошує Андрій Клименко. З іншого боку, – переконаний він, – якщо не прийдуть європейські інвестиції, «то ніколи ми корупцію тут не подолаємо».

Володимир Притула
Джерело: "Радіо Свобода"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини