Жабки повертаються у Чернігів?
Таку впевненість висловили учасники наради, що нещодавно відбулася у заступника міського голови Чернігова Олександра Сердюка, де напередодні Дня будівельника команда молодих архітекторів міста, котру очолює Юлія Травка з «Архітектурної майстерні Травки В.А.», представила на суд фахівців свій план облаштування бульвару по проспекту Миру.
До складу групи увійшли головний спеціаліст «Архпроекту» Олена Загреба (Грицюк), яка розробила та представила передпроектні пропозиції дитячого ігрового майданчика, та Сергій Сирбу — представник «Архітектурної майстерні Травки В.А.», який розробив передпроектні пропозиції групи фонтанів. До речі, проекти саме цих архітекторів зайняли призові місця в проведеному нещодавно міському конкурсі «Фонтан дитячих мрій». Нагадаємо, що 22 липня цього року депутати Чернігівської міської ради на 40 сесії проголосували за погодження місця розташування та надали згоду КП «Чернігівбудінвест» на розроблення проекту відведення земельної ділянки площею 1,7 га для будівництва дитячого майданчика з фонтанами.
ДИТЯЧЕ МІСТЕЧКО — НЕ КОМЕРЦІЙНИЙ ПРОЕКТ
Відкриваючи нараду, пан Сердюк підкреслив, що спорудження дитячого містечка — не комерційний проект. За мету ставиться облаштування улюбленого місця відпочинку чернігівців та збереження пам’ятника воїнам—афганцям, де й зараз полюбляють гратися малюки. Всі необхідні кошти для розробки проекту та майбутнього будівництва планується залучити за рахунок інвесторів. Ну а безпосередньо проводити цю роботу будуть «Чернігівбудінвест», що виступає замовником, та фонд «Рідний Чернігів» — безприбуткова громадська організація обласного центру.
Попередня вартість проекту оцінюється в 250 тис. грн., а власне роботи по спорудженню дитячого містечка з фонтанами — майже в 3 млн. грн.
ЗОНИ ОСОБЛИВОЇ УВАГИ
За словами Олени Загреби, вся територія комплексу буде умовно поділена на декілька зон.
Перша — від перехрестя проспекту Миру — вулиць Щорса і Київської, у напрямку площі Дружби народів — так звана «тиха» зона оновленого парку. Саме тут у районі входу до підземного переходу планується облаштувати декілька нових алей, розмістити батут із ігровими елементами, відкриту літню сцену, буфет, де малюкам та батькам будуть пропонувати воду та морозиво. Також у цій частині за зеленою огорожею передбачається розмістити майданчик для збору сміття, підземний туалет та техприміщення для обслуговування фонтанів.
Трохи далі, на місці сучасного непрацюючого фонтана, будуть розміщуватися новий дитячий фонтан, місця відпочинку для дітей та батьків, а ще далі — комплекс пам’ятника воїнам—афганцям, територія якого буде дещо розширена.
Далі, у напрямку площі Дружби народів, планується розмістити ще два фонтани, алею сучасних скульптур, пневмобатути, траси для дитячих машин, скейтів, велосипедів, а також ігрові майданчики для дошкільнят, школярів та спортивний майданчик для молоді.
Планується також, що по всьому периметру зони відпочинку, котра буде обладнана новими лавами для сидіння, оновленими шляхами та алеями буде курсувати невеличкий паровозик на гумовому ходу з декількома вагончиками і катати всіх бажаючих.
На думку авторів проекту, завдяки поділу території парку на окремі зони, тут зможуть разом, а в той же час і окремо, комфортно, не заважаючи один одному відпочивати як молодь, так і люди похилого віку, як маленькі діти, так і їх батьки.
Для спорудження дитячого містечка в Чернігові не планують вирубувати парк. Такі чутки, що останнім часом з’явилися в обласному центрі, спростував Олександр Сердюк. Навпаки, як запевнив Олександр Вікторович, дерев та кущів тут стане навіть більше, адже у проекті передбачено додаткове озеленення території. Ну й ще. На відміну від фонтана в парку Попудренка, каскад дитячих фонтанів планується виготовляти з відносно недорогих матеріалів — штучного мармуру, залізобетону тощо та зробити їх більш яскравими та привабливими для дітлахів та дорослих.
Ігор СТУЖУК
Джерело: "Чернігівські відомості"