реклама партнерів:
Головна » 2009 » Серпень » 18 » Російські збройні сили зможуть загрожувати Україні через три роки?

Російські збройні сили зможуть загрожувати Україні через три роки?


Коментарі: 7 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Наміри Москви змінити порядок використання збройних сил за межами Росії викликали стурбованість у Києві.
Про це заявив у понеділок виконувач обов’язків першого заступника міністра закордонних справ Юрій Костенко, коментуючи проект закону, внесений Кремлем на розгляд до Державної Думи минулого тижня. Тепер посольство України в Росії з’ясовує, яким чином цей документ може стосуватися України, де тимчасово базується російський флот.
Деякі російські і західні військові експерти таку відповідь мають уже сьогодні – реформа російського війська має безпосередній стосунок до України. Лунають прогнози, що через кілька років Росія буде готова до збройної операції в Криму.
Невдовзі після російсько-грузинської війни у серпні минулого року офіційна Москва оголосила про амбітні наміри реформувати російське військо до 2020 року. Військовий експерт із американського аналітичного фонду «Джеймстаун» Роджер Макдермотт каже, що йдеться про наймасштабніші зміни у російському війську від кінця Другої світової війни. Програма передбачає відмову від принципу масової мобілізації на користь створення мобільних сил, які зможуть відреагувати на наказ про розгортання упродовж однієї години.
Серед планів також кардинальна реформа система військової освіти та Генерального штабу, радикальне скорочення офіцерського складу. Ще більшим викликом для Росії, на думку Роджера Макдермотта, буде модернізація застарілої військової техніки та зброї.
Хоча на Заході чути скептичні голоси, західний оглядач вважає, що вже до кінця цього року російську армію не можна буде впізнати. Станом на початок цього літа вже половину російських дивізій замінили на бригади, які послали на навчання, щоб випробувати нові структури.
Швидку, або ж навіть поспішну військову реформу, доповнюють правові кроки. У цьому ключі оглядач розглядає наміри Кремля змінити порядок використання збройних сил Росії за кордоном. Президент Медведєв оголосив, що мета документа, який він вніс на розгляд Державної Думи – захист російських солдатів і громадян. За оцінкою ж Роджера Макдермотта, йдеться про правову базу для майбутніх російських збройних операцій за кордоном.
Виклики, які постали перед російським військом, величезні, але можливо, що через кілька років звичайні збройні сили Росії не матимуть конкурентів на колишніх радянських теренах. Вони будуть готові до раптового і рішучого втручання з мінімальними наслідками для міжнародного авторитету Росії, твердить західний військовий експерт.
«Малоймовірно, що гучні структурні зміни і модернізація російського війська можуть доповнити зусилля Заходу із багатонаціональних операцій. Це виключно російський проект», – говорить Макдермотт.

Російське військово наразі не готове до «визвольної кампанії» – експерт
Аналізуючи останні дії Кремля, інший військовий експерт – російський незалежний оглядач Павло Фельґенґауер – в аналізі для фонду «Джймстаун» робить висновок, що Москва не виключає вторгнення до Криму у майбутньому під приводом захисту російських інтересів. За його оцінкою, українські збройні сили не ефективні, але поки що і російське військово не готове до так званої «визвольної кампанії» в густонаселених районах України.
Перед тим як Росія зможе здійснити українську місію, їй потрібно щонайменше три роки радикальної модернізації війська і певне переозброєння, вважає російський оглядач. Тепер на обрії Павло Фельґенґауер бачить нову газову війну із Києвом, а військова загроза поки що на задньому плані.

Мар’яна Драч
Джерело: Радіо "Свобода"

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
7 Jah • 12:09, 08-Вер-2009
Щодо статті, то йдеться про реформу ЗС Росії. Я думаю, що некоректно звинувачувати країну в тому, що вона хоче війни через те, що вона проводить реформу ЗС (без реформ зс всі світові війська на ПЛАНЕТІ їздили б зараз на конях із шаблями). А щодо коментаря вельмишановного п. Genrih-а, то коментувати його передвиборчу агітацію "св. Януковича" - вище за мене, а щодо іншого, то нехай він вивчить історію і зрозуміє, хто привів країну (тоді ще царську Росію) до гром. війни. Щодо "разделяй и властвуй", то нехай прочистить пам"ять і пригадає, хто на виборах 2004 р. скрізь малював Україну розділену на 3 частини...
avatar
6 Киянин • 00:25, 19-Сер-2009
2 Genrih
Охарактеризувати Ваш словоємний виступ можливо однією фразою - "Сім кіп гречаної вівни".
Після Вашого виступу під проплаченою "загрозливою" статейкою. Так і хочеться викрикнути. Слава Кирилу - "мессия, который объединит всемирное православие". А ще більша Слава Януковичу який спасе Україну (мабуть від незалежності). Лишається тільки здогадуватись, щоб віддати належні почесті своїм хазяєвам, він табуреточку буде з собою кожний раз до Москви возити чи на місці шукатиме.
Для довідки: До московського патріархату відносять себе 5млн. українців, до київского 10 млн. І не забудьте, що у нас "свобода совісті" і церква займається духовністю людей, а не являється частиною державного апарату.
avatar
5 asus • 23:14, 18-Сер-2009
to Genrih:
почьом в Данєцкє рубіроід?
avatar
4 777 • 21:08, 18-Сер-2009
А почему бы не поверить? Всё идет к этому, а "Казак" и "Genrih" от темы умышленно отходят.Чхать хочет "старший брат" на нас, где пахнуть большие деньги родственники не в счет.
avatar
3 Віктор то кАзак • 20:59, 18-Сер-2009
Це спроба заколисати?!...
avatar
2 Genrih • 20:44, 18-Сер-2009
Яценюк оранжист лицемер будучи министром иностранных дел вместе с Ющенко и Тимошенко способствовал тому, чтобы Румынии отдать шлейф у о. Змеиный с запасами газа 1,3 триллиона кубометров и 280 миллионов бараллей нефти. И он, уже будучи председателем Рады с Ну-Нус и БЮТ мешали Регионалам и коммунистам воспрепятствовать, чтобы отстоять целостность Украины. После этого где гарантия того, что они повторно получив власть не отдадут Буковину и Одесскую область, на которые опять претендует сейчас Румыния. Оранжисты - все нациалисты и те, которые себя причисляют к националистам, не любят Украину и народ, всячески стремятся натравить людей друг на друга и ведут покорных им людей в ад. а Регионалы и коммунисты призывают к единству народов Украины и не допущения гражданской войны. Правда коммунисты подзабыли О "Манифесте коммунистической партии" это труд К.Маркса, где сказано о договорах и компромиссах с другими партиями и учитесь у регионалов, не мешайте им. Поэтому кандидатуры на пост президента Кроме Януковича - нет. Только этот человек может спасти Украину от развала.
Для руководства оранжевой революции, Россия и все россияне враги и это делается для того, чтобы отвлечь и разделить «биомассу»(так оранжисты называют украинцев) от истинного состояние экономики в Украине: безработица, развал экономики, разгул коррупции в высших эшелонах власти, идёт ограбление народа, а ведь Россия односторонне относилась дружественно с соблюдением международных правил и безвозмездно экономически оказывала помощь. После развала СССР мы только и слышим, что Россия враг для украинцев.
А кто поддерживает антироссийскую политику Украины и стремиться ввести раскол между братьями и сёстрами, у кого принцип мирового жандарма "разделяй и властвуй" конечно США . И уже поддержка режима оранжевой диктатуры США в Украине показывает кто есть кто. Какой-то бред, что Россия для Украины враг? 17лет после развала СССР Россия датировала экономику Украины льготными ценами на энергоносителями, а США, приведя к власти оранжистов, наоборот развалила всю экономику. Почему-то Украину в России не называют врагом. и не посылает боевиков в Украину, вот украинцев - боевиков встречали и в Чечне и в90-х годах в Абхазии и в Осетии. Украина поставляла оружие в Грузию. Криворожсталь продали -деньги исчезли, инфляция до 30%, безработица, население сократилось на два с лишним миллиона и нас уже-46. долг Украины в конце 2009г. достигнет 125миллиардов$. государство банкрот. И ни кто за это не ответит. Дети и внуки будут расплачиваться. Вот теперь оранжисты перед выборами разыгрывают свою козырную карту ухудшают отношение с Россией, чтобы отвлечь массы населения от критического состояния в Украине усугубляя раскол страны и добиваясь условий для введения президентского правления.Но Визит патриарха показал, кто раскалывает православие и нищит Украинский народ. Министр Луценко по приказу Тимошенко призвал жителей запада саботировать визит Патриарха в прямом телевидении. Президент отказал в безопасности Кирилла в Украине. Это фактическая угроза жизни патриарху. Патриарх Кирилл - мессия, который объединит всемирное православие, которое дало человечеству: Евангелие и христианство. Потом начались расколы папа римский организовал крестовые походы, и пролилось очень много крови православных христиан. Люди прислушайтесь к словам божьим через патриарха Кирилла, ибо Боже не простит греха... одумайтесь и повернитесь лицом к Богу? Раскольники покайтесь и поклонитесь божественной мессии Кириллу, который будет молиться и просить бога о прощении раскольников. Во имя отца, православных Кирилла, раскольники покайтесь. Те, которые себя причисляют к националистам, не любят Украину и народ, всячески стремятся натравить людей друг на друга и ведут покорных им в ад. Кирилл призывает всех к единению к свету божественной истины
avatar
1 Казак • 20:42, 18-Сер-2009
Ці бовдури- т.з. експерти, аналітики та пр. пройдисвіти, що тримаються за рахунок західних "грантів" вперто рпобують робуркати в цукраїнцях вороже ставлення до Росії.
Насправді - загрозу для народу України представляє українська влада - особисто Ющенко та його оточення та т.з. "європейські сили". Збіговисько зрадників та пройдисвітів.
avatar

Останні новини

08:10
21-Трав-2022
Над окупованим Херсоном замайорів український прапор
Над будівлею залізничного вокзалу окупованого Херсона підняли український прапор.
17:18
20-Трав-2022
Росія пижилася - тужилася і народила...
Росія пижилася - тужилася і народила помсту Фінляндії: перекрила газ
Для генер
08:48
20-Трав-2022
Яку роботу нині можна знайти в Чернігові?
На початку квітня російські загарбники були вибиті з області. З того часу окупанти ча
17:38
19-Трав-2022
Загадкова? "руzzкая душа" путіна
Якщо коротко, то ніякої загадки тут нема. Його ментальність - це ментальність раба з
13:52
19-Трав-2022
Три «зради» про Макрона, яких не було
Три «зради» про Макрона, яких не було:
1. Щоб не пускати Україну в ЄС вигадав
10:27
18-Трав-2022
Фінляндія і Швеція йдуть у НАТО
Фінляндія та Швеція у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі офіційно подали заявки на вступ д
08:46
18-Трав-2022
Серед членів НАТО виникають розбіжності щодо посилення Східної Європи
Серед членів НАТО виникають розбіжності щодо того, як посилити Східну Європу після вт
08:38
18-Трав-2022
ЗСУ можуть звільнити Крим та Донбас
ЗСУ можуть звільнити Крим та Донбас, як деокупували Київщину та частину Харківщини, –
09:35
17-Трав-2022
Декомунізація. Апеляційний суд остаточно заборонив Компартію України
Заборону Компартії підтвердила постійний представник Верховної Ради у Конституційному
09:26
17-Трав-2022
Демілітаризація. Індія призупинила переговори з Росією щодо придбання 10 військових гелікоптерів
Індія призупинила переговори з Росією щодо придбання 10 військових гелікоптерів раннь
Усі новини