реклама партнерів:
Головна » Відеоконференція «Основи теорії державного будівництва та їх застосування в умовах України»

Відеоконференція «Основи теорії державного будівництва та їх застосування в умовах України»


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Наразі Україна живе в передчутті чергової річниці своєї незалежності.
Це час для підсумків, визнання здобутків і урахування недоліків у побудові нашої молодої держави. Час висновків та планування на майбутнє. Саме про те як проходить процес державотворення на теренах сучасної України і говорили учасники відеоконференції «Основи теорії державного будівництва та їх застосування в умовах України». Захід відбувся в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за участі науковців, освітян, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, працівників сфери культури з Чернігова, Миколаєва та Кіровограда.
Виступаючі торкалися різних аспектів державного будівництва: говорили про історичне підґрунтя та віхи створення незалежної України, відповідальну та нелегку роль державних службовців в розбудові країни та про громадянське суспільство як необхідний компонент незалежної демократичної держави.
Так, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій БУТКО констатував, що в Україні за роки новітньої держави у цілому засвоєно світовий досвід державного управління, сформована кваліфікована і потужна когорта фахівців у цій сфері. Прикладом є ціла школа визнаних у Європі і світі вчених з Національної академії державного управління при Президентові України. Проте, це оптимістичне твердження категорично суперечить практиці застосуванні основ теорії державного будівництва в Україні. У чому проблема?
На його погляд, проблема полягає в тому, хто і з якою метою проводить ту чи іншу політику у державі, на яких засадах. Отже, проблема у політичній еліті України. Наша держава є постколоніальною і посттоталітарною. Ігнорувати цей факт і не враховувати його у формуванні державної політики небезпечно. Приклад: останні знакові події в Україні: реакція окремих груп політичної еліти на агресію Росії проти Грузії, лист російського президента нашому голові держави, газові угоди з РФ тощо. Вони показують, що суттєва частина владної еліти служить будь-кому, але не власному народу та його державі. Тобто вони не відчувають себе господарями у нашій країні, її невід’ємною частиною. Від часу відновлення у 1991 р. Української держави у гострій політичній боротьбі йде формування національної політичної еліти, ліквідація компрадорської буржуазії та її представників на владному олімпі.
Для прискорення вирішення цієї засадничої проблеми важливу роль має послідовне проведення політики консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури. У цьому і полягає головне завдання Українського інституту національної пам’яті: участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті.
Сергій БУТКО також зазначив, що Чернігівська обласна державна адміністрація активно провадить практику тісної співпраці з громадськими організаціями, цікавиться їх думкою та пропозиціями. Загалом всі учасники зайшлися на тому, що лише за активної позиції громадян в країні можливі позитивні зрушення і тенденції. «Державне будівництво залежить від наших спільних зусиль», - зазначила учений секретар Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, установ і організацій Людмила ЧАБАК, підсумовуючи зустріч.

Джерело: "Європейська Україна".







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини