1 квітня 2011 року. Цей день в історії України
Світ відзначає День сміху. У цей день кожен хоче пожартувати над кимось, тож ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші люди мимоволі посміхаються. Як припускають науковці, в Україну це свято прийшло з Німеччини, імовірно, на початку XVIII ст. Його називали ще брехливим днем або Марією-брехухою – одним із народних прізвиськ Марії Єгипетської – святої VI ст., день вшанування якої за старим стилем збігається з 1 квітня. Того дня дівчата дурили людей, аби верховодити майбутнім чоловіком.
За іншими джерелами наші предки в цей день відзначали день будинкового, тому й намагалися розвеселити його хто як міг.
Міжнародний день птахів.
1917 року у Петрограді створена Українська Національна Рада.
1809 року в селі Великі Сорочинці (на Полтавщині) народився Микола Гоголь, російськомовний прозаїк, драматург, поет, історик, фольклорист українського походження. Помер 20 лютого 1852 р.
2004 року помер Микола Данилович Руденко, український письменник, філософ, громадський діяч (народився 1920).
За церковним календарем – Великий піст. Мучеників Хрисанфа і Дарії
За народним календарем – У цей день вшановується пам’ять мучеників Хрисанфа і Дарії. В народі казали: «Як Хрисанф погідний, то буде рік дорідний».
А ще в народі цей день називали «Дарія Брудні Ополонки». У цю пору року доводиться обходити бруд біля ополонок, шукати проходи між прогалинами. Наші пращури про цей день говорили: «На Дарію ополонки мутяться». З цього дня починали білити полотна.
Якщо вночі зірок не видно, можна чекати теплої погоди; якщо день вітряний, то й весь рік буде таким. У цей час у небі з’являються перші шуліки.
Дарія, Інокентій, Клавдій, Мавр, Мар'ян, Софія, Кірсан, Хрисанф.