21 травня 2011 року. Цей день в історії України
9 травня вважається Днем народження Європейського Союзу.
Саме у цей день 57 років тому міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман представив усьому світові своє бачення майбутнього єдиної Європи – ключ до миру та добробуту на континенті у той час, коли люди ще не відійшли від травм минулої війни, а Європа вже стояла на порозі третьої світової війни.
Декларація Шумана вважається відправною точкою на шляху до Дня Європи. Тоді у Парижі 9 травня 1950 року Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління новій наднаціональній структурі. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир на нашому континенті.
Три з половиною десятиліття потому на Міланському самміті 1985 року лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати 9 травня як «День Європи». В Україні День Європи офіційно відзначається щорічно у третю суботу травня з 2003 р.
Свято було встановлено в Україні «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р. № 339/2003.
День науки.
У третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки – День науки. Він встановлений згідно Указу Президента № 145/97 від 14 лютого 1997 року.
1892 року в Києві пущений перший в Російській імперії електричний трамвай.
Народився Еммануїл Мисько (1929-2000), народний художник України, скульптор, ректор Львівської академії мистецтв.
1969 року народився Георгій Ґонґадзе – український журналіст і громадський діяч (помер 16 вересня 2000 року). Засновник та перший головний редактор інтернет-газети «Українська правда».
Вбивство Ґонгадзе викликало широкий резонанс в Україні та за її межами, особливо після «касетного скандалу», та вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України. За найпоширенішою версією, до захоплення та вбивства журналіста причетні високопосадовці, наближені безпосередньо до Леоніда Кучми, який нібито особисто видавав накази щодо викрадення Гонгадзе.
За церковним каленадрем – Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова. Народний календар. Івана.
Свято ще називали у народі Івана Пшеничного. Добрі господині випікали цього дня пиріжки з печінкою, картоплею, капустою, квасолею, сушеними грушами, калиною і щедро пригощали ними жебраків, богомольців, що йшли на прощу і взагалі подорожніх.
Івана, Арсена, Пимена, Пимона.