22 грудня 2010 року. Цей день в історії України
День працівників української дипломатії.
1917 року Голова уряду Української Народної Республіки Володимир Винниченко підписав розпорядження про створення Генерального секретарства з міжнародних справ, яке очолив О. Шульгін. З 2000 року цей день щорічно відзначається в Україні як День дипломата.
1917 року Мала рада Української Народної Республіки ухвалила закони про Головну скарбницю та Державний банк України.
1917 року у Харкові відбувся заколот проти Української Народної Республіки, встановлено більшовицьку владу і скликано III екстрений з'їзд рад Донецько-Криворізької Республіки.
1918 року у Києві командир Осадного корпусу січових стрільців Євген Коновалець видав наказ про заборону антидержавної агітації.
1999 року на посту Прем'єр-міністра України затверджено Віктора Ющенка.
1742 року народився Самойлович Данило Самійлович, лікар, засновник української епідеміології (помер 1805).
Церковний календар. Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. Пророчиці Ганни. Різдвяний піст.
Народний календар. Ганни.
Від Ганни зима набирає розгін. «Прийшли Ганки – сідай у санки», – полюбляють нагадувати літні люди. Та це й природно, адже на Ганине зачаття припадає зимове сонцестояння, після чого світло повертається на літо, а зима – на морози. Відтак у народі свято Ганни називали ще «родинами сонця». За народними уявленнями, в цей день вовки остаточно збігаються в зграї, щоб відгуляти до Водохрещ «шлюбну пору». В деяких регіонах вважали цей день святом вовків і намагалися не працювати.
З Ганиного дня жінки починали готуватися до Різдва – білили хати, прибирали оселі і посилено годували свиней, щоб мати свіжину до свят.
На 22-23 грудня приходиться найкоротший день і найдовша ніч. Це день зимового сонцестояння. З цього часу день починає поступово збільшуватися. «Сонце на літній шлях виїжджає», – казали у народі.
Ганни, Степана, Софрона.