ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
День працівників архівних установ. 24 грудня в Україні відзначається День працівників архівних установ. Це свято було встановлене 30 жовтня в 1998 р. відповідно до Указу Президента України. В Указі сказано: «Враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки та культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ, постановляю: встановити в Україні професійне свято День працівників архівних установ, який відзначати щорічно 24 грудня ». Перший державний орган управління архівною справою в Україні був створений під час Центральної Ради. Ним став Бібліотечно-архівний відділ, протягом грудня 1917 – квітня 1918 р. очолюваний професором О. С. Грушевським. Головне архівне управління при Раді Міністрів УРСР працювало з 1974 по 1991 рр. З отриманням Україною незалежності змінилася назва Главархіва та його організаційно-правовий статус. З грудня 1999 р. це Державний комітет архівів України. Загальна чисельність працівників архівних установ – понад 3000 чоловік. В архівних установах системи Держкомархіву України зосереджено понад 58 млн. одиниць зберігання різних видів документів Національного архівного фонду.
Святий Вечір за григоріанським каледарем.
1917 року проведено за вказівкою з Москви загальноукраїнський (більшовицький) з'їзд Рад у Харкові. Проголошення маріонеткової, так званої Української Радянської республіки УНР.
1982 року у Києві здійснив перший політ дослідний зразок найбільшого серійного вантажного літака у світі Ан-124 «Руслан». Народився Желехівський Євген Ієронімович (1844-1885), український лексикограф, фольклорист і педагог.
1905 року народився Данькевич Костянтин Федорович, український композитор, народний артист СРСР (помер 1984).
1937 року народився Чорновіл В'ячеслав Максимович, літературний критик, публіцист, діяч руху опору проти русифікації та національної дискримінації українського народу. Кілька разів ув'язнений за «антирадянську пропаганду», перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні. Один із ініціаторів створення Української гельсінської спілки. Член Народного Руху України від часу створення (8—10 вересня 1989 року), з березня 1992 р. – співголова, а з грудня 1992 року – голова НРУ. Трагічно загинув 25 березня 1999 року.