ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
День організації об’єднаних націй. День ООН - це день народження Організації Об’єднаних Націй. 24 жовтня 1945 року, після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, була офіційно створена Організація Об’єднаних Націй. У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. Традиційно в цей день у всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням. За словами Генерального секретаря, в будь-якому куточку світу Організація Об’єднаних Націй є живим втіленням надії. Організація Об’єднаних Націй живе в серці і свідомості кожного громадянина як організація, здатна покласти край насильству і укоренити терпимість, сприяти розвитку і забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності. Працюючи на повну силу, Організація Об’єднаних Націй може сприяти здійсненню цих високих сподівань людства. Святкування Дня Організації Об’єднаних Націй є ствердженням нашої віри в ці сподівання людства. Традиційно в День Організації Об’єднаних Націй в залі Генеральної Асамблеї проводиться міжнародний концерт. Іноді влаштовуються спеціальні заходи, на яких Організація Об’єднаних Націй за допомогою електронних засобів комунікації зв’язується з різними містами світу.
Всесвітній день інформації про розвиток. У 1972 році Генеральна Асамблея заснувала Всесвітній день інформації про розвиток, мета якого полягала в залученні уваги світової громадської думки до проблем розвитку та до необхідності зміцнення міжнародного співробітництва для їх вирішення. Асамблея ухвалила, що дата цього дня повинна збігатися, в принципі, з Днем Організації Об’єднаних Націй, 24 жовтня, який також є датою прийняття в 1970 році Міжнародної стратегії розвитку на друге Десятиліття, розвитку Організації Об’єднаних Націй. Асамблея висловила переконаність в тому, що поліпшення розповсюдження інформації та мобілізація громадської думки, особливо серед молоді, були б важливим фактором для кращого усвідомлення проблем розвитку і сприяли б, таким чином, нарощуванню зусиль у сфері міжнародного співробітництва з метою розвитку.
24-30 жовтня – Тиждень роззброєння. Щорічне проведення Тижня роззброєння, який починається в день річниці заснування Організації Об’єднаних Націй, передбачено в Завершальному документі спеціальної сесії Генеральної Асамблеї 1978 року. Державам пропонувалося висунути на перший план питання про небезпеку гонки озброєнь, пропагувати необхідність її припинення і сприяти підвищенню розуміння громадськістю невідкладних завдань в області роззброєння. У 1995 році Асамблея запропонувала урядам, а також неурядовим організаціям продовжувати брати активну участь в Тижні роззброєння. Асамблея запропонувала Генеральному секретареві продовжувати якнайширше використовувати інформаційні органи Організації Об’єднаних Націй для сприяння кращому розумінню світовою громадськістю проблем роззброєння і цілей Тижня. 1991 року Верховна Рада проголосила без'ядерний статус України.
1993 року у соборі Святої Софії в Києві здійснено інтронізацію Володимира Романюка, обраного Патріархом Київським і всієї Руси-України.
1944 року народився Віктор Прокопенко, радянський та український футболіст та тренер. Майстер спорту СРСР. Заслужений тренер України, заслужений тренер Росії. Виступав за команди «Локомотив» (Вінниця), «Чорноморець» (Одеса), «Шахтар» (Донецьк), «Локомотив» (Херсон). Історичний, перший наставник збірної України (1992), (помер 2007).
1902 року помер Владислав Заремба, український композитор, піаніст і педагог.
1997 року помер Петро Дужий, український письменник, з 1944 референт пропаганди УПА, почесний громадянин міста Львова.
Церковний календар. Собор преподобних Оптинських старців.