ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
25-31 травня –Тиждень солідарності з людьми на не самоврядованих територіях. У 1999 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала Спеціальному комітету з деколонізації щорічно відзначати Тиждень солідарності з народами несамокерованих територій, що починається 25 травня. Тиждень був проголошений в 1972 році (резолюція 2911 (XXVII) починався 25 травня, в День визволення Африки, Тиждень солідарності з колоніальними народами південної частини Африки і Гвінеї-Бісау та Островів Зеленого Мису, які борються за свободу, незалежність і рівноправність. 22 грудня 2004 року Асамблея настійно закликала держави-члени сприяти зусиллям Організації Об’єднаних Націй, спрямованим на те, щоб протягом другого Міжнародного десятиліття світ став вільним від колоніалізму, надаючи всіляку підтримку діяльності Спеціального комітету з деколонізації по досягненню цієї мети. У зв’язку з питанням про становище Американського Самоа, Ангілья, Бермудських островів, Британських Віргінських островів, Віргінських островів Сполучених Штатів, Гуама, Кайманових островів, Монтсеррату, острови Св. Олени, островів Теркс і Кайкос і Піткерн Асамблея знову підтвердила невід’ємне право народів цих територій на самовизначення відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй та прийнятій Генеральною Асамблеєю Декларації про надання незалежності колоніальним країнам і народам. Асамблея знову підтвердила, що самовизначення не має альтернативи, і закликала управляючі держави у співпраці з урядами територій сприяти проведенню програм політичної освіти в територіях з метою забезпечення більш широкого усвідомлення населенням його права на самовизначення. Асамблея також знову підтвердила відповідальність керівників держав за сприяння соціально-економічному розвитку та збереження культурної самобутності територій і просила території та керуючі держави вживати всіх необхідних заходів для захисту навколишнього середовища територій, що знаходяться під їх управлінням, з метою недопущення будь-якого погіршення його стану. 996 року у Києві освячено першу на Русі кам'яну церкву в ім'я Пресвятої Богородиці.
1709 року за наказом Петра I зруйновано Запорізьку (Чортомлицьку) Січ.
1973 року у Києві почався перший Всесоюзний фестиваль мистецтв «Київська весна».
1996 року у Києві відновлений пам'ятник княгині Ользі, зруйнований у 1919 році. 1889 року народився Ігор Сікорський, американський авіаконструктор українського походження (помер 1972). 1905 року народився Корнійчук Олександр Євдокимович, український драматург (1972).
1926 року вбитий у Парижі Симон Петлюра, державний і політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик, організатор українських збройних сил.
Народний календар. Єпіфана. Серед селян побутувала приказка: «якщо Єпіфан вранці зодяг червоний жупан, то все літо буде сухе й жарке». У цей день жінки зазвичай працювали на картопляному полі – вважалося, що від цих старань урожай буде щедрим. Дениса, Германа, Єпіфана.