реклама партнерів:
Головна » 28 квітня 2011 року. Цей день в історії України

28 квітня 2011 року. Цей день в історії України


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Всесвітній день охорони праці.
Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з тим, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше воно було проголошено в 2003 році.
Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере почало від Дня пам’яті загиблих працівників, вперше проведеного американськими і канадськими трудящими в 1989 році на згадку про працівників, загиблих і постраждалих на роботі.
Цього дня більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, направлені на залучення уваги громадськості до нерозв’язаних проблем охорони праці.

День охорони праці.
День охорони праці встановлений в Україні «…з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві…» згідно з Указом Президента України «Про День охорони праці» від 18 серпня 2006 р. № 685/2006. Відзначається щорічно 28 квітня – у Всесвітній день охорони праці.

Всесвітній день поріднених міст.
Відзначається кожної останньої неділі квітня. Рух міст-побратимів стихійно виник у роки Другої світової війни. Після війни, 1957 року, у Франції на спеціальному засновницькому конгресі було створено Всесвітню федерацію поріднених міст. Головною метою цього руху проголошувалося налагодження дружніх зв’язків незалежно від розходжень суспільно-політичних систем. А 1963 року було ухвалено кожну останню неділю квітня відзначати як Всесвітній день поріднених міст.
Всесвітня федерація поріднених міст сьогодні нараховує понад 3,5 тисячі досить великих населених пунктів, які є її членами.
Мають своїх побратимів і чимало українських міст. А навколо великих міст навіть утворюються великі сімейста побратимів. Так, Одеса сьогодні має 24 міста-побратими практично в усіх частинах світу. Це (за абеткою): Балтимор, Валенсія, Ванкувер, Варна, Генуя, Єреван, Йокогама, Калькутта, Кишинів, Констанца, Ліверпуль, Лодзь, Марсель, Нікосія, Олександрія, Оулу, Пірей, Регенсбург, Сегед, Спліт, Стамбул, Тріполі, Хайфа, Ціндао. Першим містом-побратимом Одеси 1957 року став Оулу (Фінляндія), останнім – турецький Стамбул, договір про побратимство з яким укладено 1997 року.

1621 року українські православні священики написали «Протестацію», у якій обґрунтували правомірність відновлення православної ієрархії.

Церквоний календар - 25 квітня розпочалася Світла седмиця (завершується 30 квітня). Світлий четвер.

Василини, Сави, Трохима, Анастасії, Аристарха, Луки, Фоки.







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини