ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй. Міжнародний день, що відзначається ООН щороку 29 травня, а також офіційно відзначається в Україні з 2003 р. Свято було встановлено в Україні після офіційного звернення Асоціації миротворців України до Президента України «…ураховуючи вагомий внесок миротворців у підтримання стабільності у різних регіонах планети та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН…» згідно Указу Президента України «Про Міжнародний день миротворців» від 30 квітня 2003 р. № 374/2003.
25-31 травня –Тиждень солідарності з людьми на не самоврядованих територіях. У 1999 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала Спеціальному комітету з деколонізації щорічно відзначати Тиждень солідарності з народами несамокерованих територій, що починається 25 травня. Тиждень був проголошений в 1972 році (резолюція 2911 (XXVII) починався 25 травня, в День визволення Африки, Тиждень солідарності з колоніальними народами південної частини Африки і Гвінеї-Бісау та Островів Зеленого Мису, які борються за свободу, незалежність і рівноправність. 22 грудня 2004 року Асамблея настійно закликала держави-члени сприяти зусиллям Організації Об’єднаних Націй, спрямованим на те, щоб протягом другого Міжнародного десятиліття світ став вільним від колоніалізму, надаючи всіляку підтримку діяльності Спеціального комітету з деколонізації по досягненню цієї мети. У зв’язку з питанням про становище Американського Самоа, Ангілья, Бермудських островів, Британських Віргінських островів, Віргінських островів Сполучених Штатів, Гуама, Кайманових островів, Монтсеррату, острови Св. Олени, островів Теркс і Кайкос і Піткерн Асамблея знову підтвердила невід’ємне право народів цих територій на самовизначення відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй та прийнятій Генеральною Асамблеєю Декларації про надання незалежності колоніальним країнам і народам. Асамблея знову підтвердила, що самовизначення не має альтернативи, і закликала управляючі держави у співпраці з урядами територій сприяти проведенню програм політичної освіти в територіях з метою забезпечення більш широкого усвідомлення населенням його права на самовизначення. Асамблея також знову підтвердила відповідальність керівників держав за сприяння соціально-економічному розвитку та збереження культурної самобутності територій і просила території та керуючі держави вживати всіх необхідних заходів для захисту навколишнього середовища територій, що знаходяться під їх управлінням, з метою недопущення будь-якого погіршення його стану.
День хіміка. Професійне свято працівників хімічної та нафтохімічної промисловості України. Відзначається щорічно в останню неділю травня. Свято встановлено в Україні «…На підтримку ініціативи працівників хімічної та нафтохімічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День хіміка» від 7 травня 1994 р. № 219/94.
1942 року німецька армія під Харковом завершила оточення 250-тисячного угруповання Червоної армії. 1964 року у Києві відкрито найбільший у СРСР ботанічний сад.
1965 року засновано Донецький національний університет.
2006 року помер Омелян Йосипович Пріцак (народився 7 квітня 1919), український історик, мовознавець, філолог-орієнталіст, організатор української науки у світі, засновник і довголітній директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, співзасновників Міжнародної асоціації україністів, редактор багатьох наукових часописів.