реклама партнерів:
Головна » 30 жовтня 2011 року. Цей день в історії України

30 жовтня 2011 року. Цей день в історії України


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
День автомобіліста і дорожника.
Професійне свято працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства України.
Відзначається щорічно в останню неділю жовтня. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства…» згідно з Указом Президента України «Про День автомобіліста і дорожника» від 13 жовтня 1993 року № 452/93.

24-30 жовтня – Тиждень роззброєння.
Щорічне проведення Тижня роззброєння, який починається в день річниці заснування Організації Об’єднаних Націй, передбачено в Завершальному документі спеціальної сесії Генеральної Асамблеї 1978 року. Державам пропонувалося висунути на перший план питання про небезпеку гонки озброєнь, пропагувати необхідність її припинення і сприяти підвищенню розуміння громадськістю невідкладних завдань в області роззброєння.
У 1995 році Асамблея запропонувала урядам, а також неурядовим організаціям продовжувати брати активну участь в Тижні роззброєння. Асамблея запропонувала Генеральному секретареві продовжувати якнайширше використовувати інформаційні органи Організації Об’єднаних Націй для сприяння кращому розумінню світовою громадськістю проблем роззброєння і цілей Тижня.

1848 року у Львові розпочався «Собор руських науковців».

1987 року у Києві дебютував український рок-гурт «Воплі Відоплясова» («ВВ»).


Народилася Астахова Поліна Григорівна (30. 10.1936, м. Запоріжжя — 05.08. 2005, м. Київ) — гімнастка, багаторазова олімпійська чемпіонка, тренер.
Поліна Астахова ще шестирічною дівчинкою займалась ковзанярським спортом. Вона тренувалася з підвищеними навантаженнями, старанно виконувала всі вправи, не боялася ускладнювати окремі елементи. Потім був фізкультурний технікум. Тут вона займалася спортивною і художньою гімнастикою. Влітку 1952 р. П. Астахова брала участь в змаганнях у м. Одесі, де відстоювала спортивну честь свого технікуму. Поліна побачила виступ найкращих гімнасток СРСР, які брали участь у змаганнях XV Олімпіади з гімнастики у Гельсінкі. Вибір було зроблено на користь спортивної гімнастики. За три роки спортсменка пройшла важкий шлях від новачка до майстра спорту СРСР. У серпні 1956 р. на Першій спартакіаді народів СРСР П. Астахова посіла ІІІ місце з багатоборства та була введена до складу збірної СРСР. Вона принесла у спортивну гімнастику новий стиль «ланцюгової реакції», коли кожний елемент її комбінації «народжувався» з попереднього. Поліна була наймолодшою в команді і стала бронзовим призером в командному заліку. На римській Олімпіаді (1960) вона лідирувала, але втратила цілий бал після падіння з колоди, яка була сьомою з восьми дисциплін. Спортсменка виграла золото у складі команди, срібло у вільних вправах і бронзу в абсолютному заліку. В 1961 р. вона виграла золото на брусах та у вільних вправах на чемпіонаті Європи. На токійській Олімпіаді 1964 р. Астахова зробила внесок у перемогу в командному заліку, виграла бруси, стала другою у вільних вправах і третьою в абсолютному заліку.
П. Астахова вигравала чемпіонати світу в 1958 і 1962 рр. у командній першості; Європи в 1959 і 1962 рр. в окремих видах багатоборства; була чемпіонкою СРСР у 1959 і 1965 рр. в окремих видах багатоборства; абсолютною чемпіонкою СРСР (1959); неодноразовою володаркою кубка СРСР (1959--1965); нагороджена орденами Трудового Червоного Прапора і «Знак пошани», медаллю «За трудову доболесть».
Завершивши кар’єру гімнастки, Поліна Григорівна, починаючи з 1972 р. працювала тренером збірних команд УРСР і СРСР. У 2002 р. Астахову включили до Міжнародної зали гімнастичної слави. Останні роки свого життя Астахова прожила в Києві.


1947 року помер Юрій Клен (Освальд Буртгардт), український поет-неокласик (народився 1891).

Андрія, Кузьми, Леонтія.







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини