ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Міжнародній день інвалідів. У 1992 році в кінці Десятиліття інвалідів Організації Об’єднаних Націй (1983-1992 роки) Генеральна Асамблея проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Це Десятиліття було періодом підвищення інформованості і вживання заходів з метою поліпшення становища інвалідів і забезпечення для них рівних можливостей. Пізніше Асамблея закликала держави-члени проводити заходи в ознаменування Дня, маючи на увазі подальшу інтеграцію в життя суспільства осіб з інвалідністю. Проведення 3 грудня Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем івалідов, захист їх гідності, прав і благополуччя, на привернення уваги суспільства до переваг, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Мета, заради якої цей день був проголошений, повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН в 1982 році.
1918 року Тимчасовий робітничо-селянський уряд України, наслідуючи російський Совнарком, ухвалив декрет про створення Всеукраїнської надзвичайної комісії у справах боротьби з контрреволюцією, спекуляцією, саботажем і посадовими злочинами (ВУЧК).
1932 року постановою Ради Народних Комісарів УСРР заборонено торгівлю м'ясом і худобою в областях України, які ухиляються від виконання плану заготівлi м'яса. Постанова стала однією з причин Голодомору 1933 року.
1976 року у Києві зданий в експлуатацію Московський міст через Дніпро. 2004 року Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року визнано сфальсифікованими.
1722 року народився Григорій Сковорода, український мандрівний філософ (помер 1794).
1897 року народився Андрій Головко, український радянський письменник (помер 1792).