8 травня 2011 року. Цей день в історії України
Міжнародне свято. Вперше встановлене офіційно Конгресом США 8 травня 1914. Після першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині.
В Україні офіційно відзначається щорічно, у другу неділю травня з 2000.
В Україні жінка споконвіку асоціювалася з берегинею сім’ї. Величезну роль у вихованні дітей відіграє перша, найрідніша у світі людина – матір. Саме від неї залежить виховання дитини і саме мати прищеплює любов до рідної землі. Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська. Також, 1929 «Союз українок» зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Товариства «Просвіта», «Рідна школа», «Пласт», «Сокіл» та ін. організовували концерти, конференції, фестини по всій Східній Галичині. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко. У 1939 свято заборонила радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулось в Україну.
День Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
Першою людиною, яка замислився про допомогу пораненим, був швейцарський громадський діяч і письменник Анрі Жан Дюнан, який народився 8 травня 1828 року. За його ініціативою і була створена спочатку Міжнародна організація допомоги пораненим на війні, а потім в Женеві була скликана конференція, яка започаткувала рух Червоного Хреста. Дюнан став першим лауреатом Нобелівської премії миру, а Міжнародний Червоний Хрест тричі був удостоєний цієї нагороди. Тепер Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця нараховує 176 товариств. Метою цієї міжнародної організації залишається допомога жертвам війни і захист тих, хто опинився в зоні конфлікту. У 1953 році було вирішено відзначати 8 травня, день народження засновника Червоного Хреста Анрі Дюнана, як Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
8-9 травня – Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.
1709 року російське військо зруйнувало Запорізьку Січ у відповідь на перехід запорожців на бік гетьмана Мазепи.
1900 року Андрей Шептицький був призначений митрополитом Львівським.
1951 року Іван Драч опублікував свій перший вірш.
2009 року в автокатастрофі загинув Ігор Пелих (народився 1974),український журналіст, телеведучий.
За церковним календарем – Апостола і євангеліста Марка.
За народним календарем – Марка.
«На святого Марка – ранній овес, а пізня гречка». Як яблуні ще не зацвіли – рік буде неврожайним.
Марка, Сильвестра, Ярослава, Хоми.