9 грудня 2010 року. Цей день в історії України
1918 року Директорія УНР ухвалила постанову про скасування законів гетьманського уряду в галузі робітничого законодавства й відновила закон про восьмигодинний робочий день. 2004 року набрали чинності ухвалені Верховною Радою України закони про зміни до Конституції та особливості проведення голосування 26 грудня на виборах президента України.
2007 року в Ялті відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку.
1863 року народився Борис Грiнченко, український письменник, етнограф, мовознавець, перекладач (помер 1910).
1861 року народився Євген Чикаленко, український громадський i культурний дiяч, меценат, теоретик i практик сiльського господарства (помер 1929).
1897 року народився Борис Тен (Хомичевський Микола Васильович), український поет і перекладач (помер 1983).
1915 року народився Володимир Ярема (Дмитрий), Патріарх Київський і всієї України (УАПЦ), помер 2000 р.
1925 року народився Патріарх Володимир, український православний релігійний діяч, богослов, патріах Київський і всієї Руси-України УПЦ-КП (помер 1995).
Церковний календар. Різдвяний піст.
Народний календар. Георгія Побідоносця, Єгорія, Юрія холодного, Юріїв день.
Одна з легенд мовить, що Георгій переміг страшного змія – дракона. На честь цієї події й запроваджено свято. Воно, на відміну від травневого, не пов’язане з якимось значущими обрядами. Лише на Поліссі у давнину відзначали свято вовків. Селяни з вечора міцно зачиняли стайні, не ходили до лісу й остерігалися вирушати в дорогу, вважаючи, що в цей день небезпечно зустрічатися із звірами. Який день на Юрія, така й зима. Дівчата цього вечора ходили слухати у колодязі: якщо вода не хвилюється, спокійна – і зима тиха та тепла. А якщо чути клекіт – чекай сильних морозів та заметілі.
Інокентія, Якова, Олімпії, Назара, Юрія.