ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Всесвітній день пошти. 9 жовтня на всій планеті відзначається як Всесвітній день пошти, який без перебільшення можна назвати святом всіх людей. На XVI конгресі Всесвітнього поштового союзу, що відбувся в Токіо 1969 року, було прийнято рішення відзначати цю дату як день, який зближує країни і народи.
День художника. Професійне свято України. Відзначається щорічно у другу неділю жовтня. Свято встановлено в Україні «…ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості та на підтримку ініціативи Спілки художників України…» згідно з Указом Президента України «Про День художника» від 9 жовтня 1998 року № 1132/98.
День працівників Державної санітарно-епідеміологічної служби. Професійне свято України. Відзначається щорічно у другу неділю жовтня. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд охоплює всі сфери життєдіяльності людини: умови проживання, роботи, харчування, відпочинку, виховання і навчання дітей і підлітків. Тому санітарно-епідеміологічна служба займає ключову позицію в системі охорони здоров’я країни. Державна санітарно-епідеміологічна служба вже більше 80 років є ефективною складовою охорони здоров’я, яка забезпечує реалізацію державної політики у сфері профілактичної медицини, стоїть на варті здоров’я і працездатності людей, захищає їх від небезпечних інфекційних захворювань. Свято встановлено в Україні «…відзначаючи вагомий внесок працівників державної санітарно-епідеміологічної служби у забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби» від 5 жовтня 2004 р. № 1178/2004.
4-10 жовтня – Всесвітній день космосу. Тиждень з 4 по 10 жовтня була проголошена 6 грудня 1999 Генеральною Асамблеєю ООН Всесвітнім тижнем космосу, з тим щоб відзначати той внесок, який вносить космічна наука та техніка у поліпшення добробуту человека.
1621 року у Хотині підписано мирний договір між Річчю Посполитою і Османською імперією, за яким Річ Посполита зобов'язувалась утримувати козаків від походів на татарські і турецькі володіння, а Туреччина – своїх вассалів від нападів на територію Речі Посполитої.
1655 року Богдан Хмельницький переміг війська Речі Посполитої під Городком.
Народився Микола Бажан (1904-1983), український поет, державний і громадський діяч.
1971 року народився Дмитро Гуртяк, український програміст, автор програми KeyRus, що була встановлена на багатьох персональних комп'ютерах в Радянському Союзі.
2007 року помер Анатолій Погрібний (народився 1942), український літературознавець, письменник, критик і публіцист, громадський діяч.
Церковний календар. Кончина апостола і євангеліста Іоанна Богослова.
Народний календар. Івана Богослова. На селі завершували майже усі польові роботи. Хто не посіяв до Богослова – не варт доброго слова. На Богослова дощ зі снігом – у січні тричі йтиме дощ; сонячно і тепло – червень буде дощовим і холодним. Коли на Богослова сніг – зима ляже на Михайлів день.