Адміністрація Януковича відправила червонопрапорний закон на експертизу
"Згідно з установленим порядком про підготовку законів на підпис президентові України, цей документ направлений Адміністрацією президента до Кабінету міністрів та Міністерства юстиції України", - повідомив глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін.
"Після того, як будуть отримані відповідні експертні висновки, закон буде поданий на підпис президенту України", - йдеться у коментарі Льовочкіна, який публікує УНІАН.
Як повідомлялося, Закон про внесення змін до Закону "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги) парламент ухвалив 21 квітня.
5 травня документ підписав голова Верховної Ради Володимир Литвин.
Згідно з Розпорядженням президента "Про порядок проведення експертизи і підготовки на підпис Президентові України законів України" (від 30 травня 1997 р. № 221), копії прийнятих парламентом законів надсилаються до Кабінету міністрів України для експертизи.
Кабінет міністрів у семиденний строк повертає опрацьовану копію закону. Її візують прем`єр-міністр України, а також міністр, до компетенції якого належать питання, що регулюються цим законом. Підпис ставить також Міністр юстиції України, і повідомляє про зауваження і пропозиції щодо підпису або ветування закону.
У випадку, якщо зауважень до закону немає, оригінал візується главою Адміністрації президента України, заступником глави Адміністрації з правових питань, керівником Державно-правового управління і, разом з копією закону, завізованою членами уряду, передається на підпис президенту України.
Джерело: http://www.newsru.ua
Той факт, що прийнятий Верховною радою Закон "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги) спрямований Адміністрацією президента до Кабінету міністрів і Міністерства юстиції для отримання відповідної експертизи, може означати, що до 9 травня президент його, швидше за все, не підпише.
Таке припущення висловили ряд юристів.
На їхню думку, якщо закон таки буде поданий на підпис президенту в суботу або неділю, виникне ряд питань щодо того, чи розглядався він Кабміном і Мін'юстом, оскільки найближчі дні є вихідними в країні.
Таким чином, вважають юристи, по суті, губернатори отримали непрямий дозвіл не вивішувати 9 травня "прапору Перемоги".
За матеріалами: ТСН