реклама партнерів:
Головна » Андріївська церква зникне за хмарочосами

Андріївська церква зникне за хмарочосами


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Проект реставрації чи, як його більш точно називають чиновники КМДА, реконструкції Андріївського узвозу повністю розмиває саму суть вулиці. Вулиця стане чимось іншим, ніж є зараз, вона аж ніяк не буде мистецькою артерією, улюбленим місцем прогулянок киян і наших гостей.
Проект очевидно демонструє, що на узвозі планується звести 6 нових будівель серед яких: офісний центр (Андріївський узвіз, 10 б), будівля з рестораном, виставковим залом і апартаментами (Андріївський узвіз, 6), 11-поверховий готельний комплекс з паркінгом та ресторанами (Андріївський узвіз, 14-16). А також планується переобладнати "Замок Ричарда" під готель.
Ці забудови та інші проблеми в останньому з варіантів "Концепції реставрації та ремонту забудови, реконструкції інженерних мереж та благоустрою території Андріївського узвозу у Подільському районі Києва" змусили Консультативну раду охорони культурної спадщини його вщент розкритикувати.
Експерти одностайно виступили проти будь-якого нового будівництва на Андріївському узвозі, в тому числі і на тих ділянках, які вже виділені владою під будівництво.
Я шокований пропозиціями щодо так званого благоустрою Андріївського узвозу. Витвір Растреллі перлина узвозу - Андріївська церква - зникне! Тобто, за новобудовами церква перестане домінувати, як свого часу зникла домінація Лаврської дзвіниці через те, що простір схилів обліпили хмарочоси. В голові не вкладається! У Москві панораму Кремля захищають на законодавчому рівні, а в нас нашу гордість ховають за потворними висотками. Цю невеличку пішохідну вуличку столиці, яка сягає всього 720 метрів намагаються перетворити у золоту жилу забудовників.
Зараз основна проблема Андріївського узвозу полягає в тому, що вулиця до цих пір не визнана Міністерством культури пам'яткою містобудування, хоча Головне управління охорони пам'яток давно подало заявку на щодо цього у Міністерство культури. Рішення затягується для того, щоб Ахметов, Ющенко і інші забудовники встигли звести своїх монстрів? А потім вулиці відмовлять у статусі, посилаючись на присутність бридких новобудов?
Зазирнемо під килим. Вагома претензія до проекту полягає у тому, що узвіз може перетворитись на транспортну магістраль. Звичайно, сьогодні ми теж можемо побачити поодинокі випадки пересування автівок, але проїзд на вулиці перекритий.
У проекті ж передбачено встановлення не постійного, а динамічного загородження, що дозволятиме рух тим, у кого є спеціальні перепустки. Сьогодні ніяке посвідчення, ніякий статус не дає можливість вільно просуватись крізь узвіз, що переконаний, зберігає вулицю від руйнування. Шлагбауми, як ви розумієте пропускатимуть усіх - кого за гроші, кого за перепусткою - від постояльців тих же готелів до vip-ів, що поспішають з Десятинної на Поділ.
Я зовсім не проти благоустрою, але якщо на узвозі будуть збудовані готелі узвіз вже не буде затишною вуличною для пішоходів. Для обслуговування готелів знадобиться безліч машин: вантажівки із продукцією, оснащенням, автобуси, лімузини, таксі. Андріївський перетвориться із закритої вулиці на проїжджу частину. Для забезпечення життя майбутніх новобудов вже навіть спроектований варіант розв'язки на вулиці Володимирській.
Інша складова: за проектом змінюють унікальний профіль покриття вулиці. Простими словами - це вирівнювання дороги задля зручності пересування по ній машин.
Історикознавці коси на собі рвуть: узвіз вимощений бруківкою за унікальною технологію. Покриття викладене дугою не просто так. Таким чином дощові води стікали у рівчаки на узбіччі і текли донизу, а не залишались калюжами посеред дороги. Ця технологія будівництва нагадує ринви під дахом покрівлі. Прикладів таких вулиць у містах світу не існує і ми мали б захистити історичну спадщину, розповідаючи про особливості свого міста туристам.
Бруківці загрожує небезпека і з іншої частини цього проекту - прокладення комунікаційних мереж, які згідно проекту мають проходити безпосередньо під дорогою. У той час як експерти стверджують, що існує інша технологія оновлення труб і кабелів в обхід руйнуванню покриття дороги, але такий варіант хоч і знімає техногенне навантаження, коштує дорожче.
Усі, особливо нові забудовники, не дарма так охоче взялися підтримувати реставрацію вулиці, адже мають свої інтереси. Оновлення комунікацій збільшує їх потужність, бо розрахована не лише на невеличкі старовинні будинки, а й на новобудови-монстри.
Знову ж таки, навіть відмовившись від запропонованої техногенно недосконалої схеми матимемо ще одну проблему: сотні вантажівок з будівельними матеріалами і чимало техніки для будівництва нових готелів, не лише псуватимуть покриття і екологію, не лише на довго закриють узвіз від туристів, а й сприятимуть збільшенню навантаження на схили.
Але до сьогодні члени Консультативної ради в очі не бачили ні програми, ні навіть планів укріплення схилів. Таке враження що, ніхто не замислюється над тим, що схили є невід'ємною частиною самого узвозу.
Проект розрахований лише на комерційну складову - забудову, а не реставрацію. Якщо його реалізують, то Київ матиме своєрідне "потьомкінське село" - пофарбовані фасади без доведених до ладу дворів і схилів - реконструкція запланована лише на фасадній частині будинків, в той час, як зсередини будівлі так і залишаться у жахливому стані.
Щодо методів реконструкції та благоустрою тут свої неадеквати. Художнє підсвічування будинків, всупереч існуючим технологіям та досвіду інших країн, передбачає встановлення і закріплення ліхтарів безпосередньо на будівлі, що безумовно псує історичні стіни.
Таким чином фасади будинків доведеться довбати, вибивати, свердлити і т. д. Дивує те, що вигадані архітекторами проекти не мають жодного узгодження із приватними власниками будівель на узвозі.
Крім того, на жаль, Проект реконструкції передбачає побудову цілої низки МАФів вздовж вулиці, в яких продаватимуться сувеніри і роботи художників. Таким чином, зовні вулиця-ярмарок перетвориться у сталий МАФовий ринок.
Переконаний, що при детальнішому вивченні плану "модернізації" Андріївського узвозу випливуть і інші недоречності.
Саме тому закликаю громаду міста не реагувати на солодкі промови чиновників, а відстоювати одну з наших святинь від горе-комерсантів.

Олександр БРИГИНЕЦЬ, депутат Київради від фракції "БЮТ-Батьківщина"
Джерело: Українська правда







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини