ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
У 1950-1980-х роках радянські спецслужби сіяли взаємну недовіру між українцями і євреями. Про це у лекції «Кухня антисемітизму від КҐБ. Спроби загострення українсько-єврейських взаємин радянськими спецслужбами» розповів історик, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ЯТРОВИЧ 28 травня у Києво-Могилянській академії.
«Ці дослідження надзвичайно важливі не лише з історичної точки зору, але й з суспільно-політичної. В Україні, Росії, Ізраїлі досі є сили, які намагаються розпалювати українсько-єврейське протистояння. Покладаючись, зокрема, на сконструйовані ще часів КҐБ міфи, створюючи нові на кшталт антисемітського Майдану. Якщо нові відносно легко викривати завдяки сучасним медіа, то старі потребують серйозної дослідницької роботи. Спростування їх не менш важливе, ніж протистояння у сучасній інформаційній війні. Лише відкриття механізмів цих провокацій, які здійснювались десятки років тому, може бути запорукою того, що вони не можуть бути використані тепер,» – зазначив Володимир В’ЯТРОВИЧ у своєму виступі.
Для свого виступу автор використав раніше таємні інструкції й звіти співробітників спецслужб. На основі документів Володимир В’ятрович пояснює, як діяла “кухня антисемітизму” від КҐБ.
За його словами, опрацювання цієї теми лише розпочалося і триватиме в міру того, як поступово будуть відкривати архіви КҐБ.
Сюжет про загострення українсько-єврейських взаємин радянськими спецслужбами увійшов до серії книг науковця В’ЯТРОВИЧА «Історія України з грифом «Секретно».
Організатори: Магістерська програма «Юдаїка» Національного університету «Києво-Могилянська академія», Українська асоціація юдаїки, часопис «Judaika Ukrainica», видавництво «Laurus».
Фото і відео: Олекса Ярославцев, ІА "Поряд з вами"
Прес-служба Українського інституту національної пам’яті