ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Минуло вже більше року з 28 лютого 2014 р. Саме того дня тодішній виконуючий обов’язки Президента України Олександр Турчинов у зверненні до країни повідомив про початок відкритого військового вторгнення з боку Росії. За цей час наше життя стало зовсім іншим. Війна стала невід’ємною його частиною. Щодня в новинах ТВ, радіо, друкованих та інтернет-видань ми дізнаємося про нових поранених і вбитих, про чергові руйнування, знищену військову техніку. Щодня за даними уряду на війну ми витрачаємо до 100 млн. гривень. Люди у військовій формі стали більш популярними в нашій країні. Створено потужне громадське тилове забезпечення армії. Спробуємо підвести деякі підсумки цього року в галузі забезпечення національної безпеки і оборони.
Отже, за цей час: 1) Ворогу вдалося окупувати територію Автономної Республіки Крим і приблизно третину території Донецької і Луганської областей. 2) Ціною величезних зусиль вдалося збільшити боєздатність Збройних Сил України. Станом на лютий ц.р. у міжнародному оборонному рейтингу вони зайняли 5-те місце країн Європи. 3) За рік вдалося значно поліпшити постачання армії озброєнням, спорядженням та іншими необхідними речами.
ДЛЯ ПОРІВНЯННЯ: у вересні 1943 р. частини Червоної армії СРСР відчували гостру нестачу в забезпеченні мобілізованих до армії військовою формою, продовольством і навіть озброєнням. Учасники німецько-радянської війни 1941-1945 рр. згадують, що відсутність гарячого харчування у межах 3-5 днів була швидше правилом, ніж винятком. На 8-й рік війни в Афганістані радянські десантники носили захоплені у противника куртки з Пакистану, американські речові торби і кросівки виробництва фабрики в російському місті Кімри. Останні солдати мусили купувати у магазинах воєнторгу за власні кошти. І ніяких тобі волонтерів…
4) Чисельність української армії зросла до 250 тисяч осіб. 5) За цей час змінилося три міністри оборони і стільки ж начальників Генерального Штабу ЗСУ. Деякі депутати, журналісти і відвідувачі соціальних мереж Інтернету мріють, щоб ці зміни відбувалися щодня… 6) Співвідношення втрат у війні: вбито – 1:10 на нашу користь, підбиті танки – 1:3 на нашу користь, підбиті бронемашини 1:1,5 на нашу користь, підбиті системи залпового вогню – противник втратив 170 одиниць, наші втрати невідомі. Дані взяті з відкритих джерел. Отже, є підстави поважати нашу армію і країну. Леонід Лапай для «Європейської України»