реклама партнерів:
Головна » 2019 » Серпень » 11 » Баварія відкрила безкоштовний університет для всіх

Баварія відкрила безкоштовний університет для всіх


2019 » Серпень » 11
Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 314
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ


У Німеччині відкрився великий онлайн-університет. Курси можуть відвідувати всі, причому абсолютно безкоштовно. Є і цікаві пропозиції для іноземців. Про це пише німецьке видання DW.

Цього літа в Німеччині з'явився університет, де всі без винятку і абсолютно безкоштовно можуть набратися знань у німецьких професорів, причому не залишаючи домашнього дивана. У проекті Virtuelle Hochschule Bayern - Віртуальний університет Баварії - беруть участь три десятки баварських вишів. Серед них є володарі титулу "еліти", як Мюнхенський технічний університет і Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана, і менш відомі ВНЗ, наприклад, університет Регенсбурга, вищі школи Аугсбурга, Кобурга, Інгольштадта, Кемптена. На спеціальній платформі в інтернеті професори цих вишів розміщують свої лекції і семінари - німецькою або англійською мовами.

Досі лекції та курси Віртуального університету Баварії були доступні тільки учням баварських вишів. Новий проект Open vhb відкритий для всіх, хто хоче підтягнути німецьку, удосконалювати свої знання в конкретній галузі, зорієнтуватися з вибором професії або просто розширити горизонти.

Освіта для трьох груп слухачів
Проєкт існує з 2000 року, але тепер уже в трьох режимах. Віртуальні курси з розділу "Classic" безкоштовно можуть відвідувати студенти всіх університетів Баварії, що беруть участь у проєкті, і отримувати залікові одиниці (credit points). Розділ "Smart" пропонує програми змішаного, або гібридного навчання, тобто студент отримує знання і самостійно в режимі онлайн, і очно з викладачем.

І, нарешті, новий формат OPEN vhb - подібний на масові відкриті онлайн-курси. Тут немає вимог до абітурієнтів. І взагалі не обов'язково бути студентом, щоб їх відвідувати. Все абсолютно безкоштовно і доступно для кожного. Тут немає залікових одиниць, зате можна отримати свідоцтво про відвідування курсу - після проходження онлайн-тестів.

Безкоштовні курси для всіх
Зараз на платформі - близько п'яти десятків таких веб-курсів для всіх, але пропозиція розширюватиметься. Тематика охоплює найрізноманітніші галузі науки: від онлайн-маркетингу та фінансового менеджменту до мікробіології, генетики та ортопедії. Тут вчать, як убезпечити себе в соцмережах, зробити свій будинок розумним, говорити харизматично, справлятися зі стресом і управляти майбутнім. Знайшлося місце і таким модним явищам, як інтернет речей, промисловість 4.0 і навіть діджеїнг.

Деякі курси можуть бути особливо корисними для іноземців - тих, хто планує так чи інакше пов'язати своє життя з Німеччиною. "Німецька як друга іноземна", "Правопис: основні компетенції", "Навчання в Німеччині. Введення в німецьке академічне життя" - теж в програмі. Все - для самостійного освоєння: супровід тьютора цим форматом не передбачено.

Заняття проводяться німецькою або англійською мовою - це заздалегідь вказано. До кожного курсу додається коротка анотація з описом цілей, програми та цільової аудиторії. Є і конкретна інформація про викладачів. Якщо курс пасує, слід реєструватися. Для цього треба ввести мейл і пароль або зареєструватися через Facebook.

Віртуальні курси: які ще є у Німеччині?
Віртуальний університет Баварії - перший масштабний проект за участю кількох десятків вищих шкіл. У сфері масових відкритих онлайн-курсів Німеччина поки що відстає від США. Німецькі платформи із застосуванням технологій електронного навчання та відкритим доступом можна порахувати на пальцях однієї руки.

Платформа Iversity існує з 2013 року, була задумана як аналог американської Coursera, але з недавніх пір значно звузила свою цільову аудиторію і тепер доступна тільки співробітникам компаній. Opencourseworld - МООК-платформа для приватних користувачів з широким тематичним спектром. Кілька проектів у цій сфері ініціювали окремі виші. OnCampus - платформа Вищої технічної школи Любека. openHPI - веб-курси у сфері IT, які пропонує потсдамський Інститут імені Хассо Платтнера. Деякі виші, наприклад, Мюнхенський технічний університет, розміщують свої курси на американських MOOK-платформах. Є й окремі викладачі, які викладають свої лекції в YouTube.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

16:27
25-Сер-2019
"Сусід" стріляє: троє українських воїнів на Донбасі поранених, один помер
У зоні ООС внаслідок ворожих обстрілів чотирьох українських військових було поранено,
07:45
24-Сер-2019
Голова ОУН Богдан Червак: з Днем незалежності, українці!
Дорогі українці!
Вітаю найбільшим святом нашої держави – Днем незалежності!
00:14
24-Сер-2019
Левко Лук’яненко в національній пам’яті України: Чернігівщина
23 серпня 2019 року, напередодні святкування 28-ї річниці Незалежності України, у сел
19:36
23-Сер-2019
У Седневі вандали поглумилися над меморіальною дошкою Левку Лук’яненку
О 15.00 23 серпня у Седневі, на Чернігівщині, було сплюндровано пам’ятну дошку Левку
19:04
23-Сер-2019
У Львові до 90-річчя ОУН відкрили науково-популярну виставку
До 90-річчя ОУН у Львівській ОДА відкрили науково-популярну виставку.
Виставка
18:34
23-Сер-2019
Покращення: молочні продукти подорожчають на 5%
У вересні ціни на молоко та молочні продукти для споживача зростуть на 5% порівняно з
18:20
23-Сер-2019
У Чернігові відзначили День Державного Прапора України
П’ятнадцять років тому на знак глибокої поваги українців до одного з основних символі
15:40
23-Сер-2019
«Слава Україні!» - Борис Джонсон привітав українців з Днем Незалежності
Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон яскраво привітав українців з Днем Неза
14:45
23-Сер-2019
Коли краще відвідати Єгипет?
Єгипет розташований в тропічному поясі, тому повітря тут завжди сухе і тепле. Літо ду
13:51
23-Сер-2019
80 років Пакту Молотова-Ріббентропа
23 серпня виповнюється 80 років з дня підписання Пакту Молотова-Ріббентропа. Гітлерів
Усі новини