реклама партнерів:
Головна » 2010 » Березень » 4 » Боротьба за ринки в Києві

Боротьба за ринки в Києві


2010 » Березень » 4
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 770
ЕКОНОМІКА


Київська рада залишила Житній і Володимирський ринки в комунальній власності.
3 березня вона скасувала своє попереднє рішення щодо приватизації цих двох великих ринків міста. Секретар Київради Олесь Довгий переконує, що міські депутати пішли на такий крок у зв'язку із резонансом у суспільстві, а також задовольнили протест прокуратури щодо зупинення приватизації комунальних ринків. Зі свого боку, лідер опозиційної фракції Київради Віталій Кличко стверджує, що якби не громадськість, Володимирський і Житній ринки спіткала б доля Сінного ринку, який після продажу перетворився на руїну. Цього разу міська влада відступила і вже сьогодні працівники Житнього ринку зустріли у себе на зборах тих, хто допомагав їм відстоювати право на працю і робоче місце.
Все виглядає неначе на спортивній арені: вітання, вигуки, квіти, однак цього разу ареною для відомого боксера Віталія Кличка став… Житній ринок, де відбулася його зустріч із працівниками. Багаточисленні мітинги трудівників проти приватизації Житнього та Володимирського ринків спільно із фракцією блоку імені Віталія Кличка, активістами Незалежної профспілки орендарів «Захист Праці» та інших громадських і політичних сил увінчалися успіхом.
За словами Віталія Кличка, виключно під тиском громадськості провладна більшість Київради скасувала рішення про приватизацію Житнього та Володимирського ринків. Бояться вашої сили, кожного з вас, коли ви разом, зазначив Віталій Кличко. Скасування приватизації-спільна перемога працівників ринків, киян, які їх підтримали та опозиції, наголосив він.
Кличко також запевнив присутніх, що його фракція в Київраді не допустить політичної розправи над підприємцями, які прийшли відстоювати своє право трудитися, заробляти гроші, заробляти на хліб для своїх сімей і забезпечувати нормальні умови для тих хто звик приходити на ринки.
Серед тих, хто допомагав відстояти київські ринки і «Фронт змін» Арсенія Яценюка. Його позицію на зборах представив депутат райради Геннадій Кривошеєв. Він звернув увагу на те, що крім депутатів Київради їх активно підтримували і депутати Верховної Ради, зокрема лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк, який звернувся до Генеральної прокуратури, котрі в свою чергу опротестували рішення Київради про приватизацію Володимирського та Житнього ринків. Кривошеєв запевнив що і надалі все відбуватиметься таким же чином, якщо Київрада ухвалюватиме незаконні рішення.

Міська влада «розібралась» в ситуації

Зі свого боку, секретар депутатської комісії з питань земельних відносин, член блоку Леоніда Черновецього у Київраді Сергій Кримчак сказав Радіо Свободі, що має своє пояснення намірів приватизувати два столичних ринки. За його словами, фінансові звіти засвідчували, що на цих ринках майже три чверті всього прибутку йдуть в тінь. Така ситуація, зауважив Кримчак, є неприйнятною, і саме тому свого часу у фракції Блоку Леоніда Черновецького було ухвалено рішення лише про можливість опрацювання питання щодо можливості приватизації, однак жодних дій не було вчинено. Було детально вивчено ситуацію і стало ясно, що реально можна налагодити роботу, що всі кошти зароблені на цих ринках офіційно спрямовуватимуться до міського бюджету, наголосив Сергій Кримчак. Й тому, зауважив він, депутати розібралися в ситуації і ухвалили відповідне рішення.
Депутати провладної фракції заявляють, що завдяки скасуванню приватизації вдалося «зняти соціальне напруження». Зі свого боку, опозиція Київради стверджує, що такого розвитку подій можна було б уникнути, адже ринки, на які «поклали око» приватизатори, є рентабельними підприємствами. І лише згуртована боротьба працівників допомогла зберегти робочі місця і ринки для киян.

Микола Закалюжний
Джерело: "Радіо Свобода"

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

15:26
22-Лис-2019
Адвокат сімей Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування
Про це вона заявила ефірі програми "Право на владу" на "1+1".
Адвокат заявила,
12:09
20-Лис-2019
В Десні піхотинці вчилися долати водну перешкоду в екстремальних умовах
В селищі Десна, що на Чернігівщині, військові піхотинці навчалися долати водну перешк
10:38
20-Лис-2019
У головній бібліотеці Чернігівщини презентували книги про Голодомор-геноцид
19 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Ко
15:38
19-Лис-2019
Закордонний досвід та вітчизняні надбання у підготовці спецпризначенців ЗСУ
Нині підготовці підрозділів спеціального призначення у Збройних Силах України приділя
21:18
18-Лис-2019
Анонс. Віче в Чернігові «Героям Слава!»
21 листопада, в четвер, у Чернігові відбудеться віче «Героям Слава!» з нагоди Дня Гід
19:47
17-Лис-2019
Легендарний Піаніст Майдану Богдан Дніпров тяжко хворий і потребує допомоги
Один з живих символів Революції Гідності відомий як Піаніст Майдану (він же Богдан Дн
17:50
17-Лис-2019
17 листопада 1869 року на Львівщині народився Климентій Шептицький
17 листопада 1869-го в селі Прилбичі на Львівщині народився Климентій Казимир Шептиць
17:41
17-Лис-2019
Слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада на невизначений час
Слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада на невизначений час - Верховна Р
11:23
17-Лис-2019
У Чернігові проведено обласний семінар завідувачів музеїв закладів освіти
15 листопада у Чернігові в комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр наці
17:44
16-Лис-2019
Голову “Укрексімбанку” Олександра Гриценка затримала СБУ
Голову “Укрексімбанку” Олександра Гриценка затримала Служба безпеки України за доруче
Усі новини