реклама партнерів:
Головна » Британський погляд на євроінтеграцію України

Британський погляд на євроінтеграцію України


Коментарі: 4 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
24 вересня у Києві за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Британської Ради відбулася зустріч з головою правління Ялтинської Європейської стратегії (YES) та депутатом Британського Парламенту Стівеном Байєрсом, який виступив з лекцією на тему "Європейська інтеграція України: погляд з Великобританії". Під час зустрічі також було оголошено про старт британської програми стажування ім. Джона Смітта на 2010 рік для українських громадян. Програма передбачає 5-тижневе перебування в Сполученому Королівстві, що поєднуватиме академічне навчання та стажування у відповідних установах зрілої демократичної системи.
Під час лекції С. Байєрс відзначив, що відносить Україну до списку держав, які в майбутньому відіграватимуть стратегічно важливе значення для формування глобальної політики та зовнішньої політики Євросоюзу зокрема. Насамперед, на думку британського парламентаря, це викликано зростанням трансконтинентальної ролі Чорноморського регіону.
Говорячи про перспективи України інтегруватися до Європейського Союзу, С. Байєрс зауважив, що в культурному та історичному контексті Україна є європейською державою, навіть більш європейською, ніж такі країни-члени ЄС, як Кіпр. Водночас, політичний та інституційний розвиток не дає змоги говорити про членство України в Євросоюзі у передбачуваному майбутньому.
Разом з тим, С. Байєрс наголосив на тому, що Україна, яка в економічному плані є дуже великим ринком збуту, має надзвичайний потенціал аграрного сектору, а також є основним транзитером газу до європейських країн, залишається важливим партнером Європейського Союзу.
Причинами того, що Україна досі не є ні кандидатом, ні потенційним кандидатом на вступ до Євросоюзу, незважаючи на позитивне сприйняття членства України більшістю населення ЄС, за словами С. Байерса, є відсутність політичної єдності, а також внутрішні проблеми Європейського Союзу, пов'язані з ратифікацією Лісабонської угоди.
Саме тому, на думку С. Байєрса, наступні 12 місяців, за які найімовірніше буде ратифіковано Лісабонську угоду, змінено уряди у Німеччині та Великобританії, а також проведено президентські вибори в Україні, визначать, яким чином розвиватимуться відносини між Європейським Союзом та Україною.

Джерело: "Європейський простір"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини