Буккросинг крокує Черніговом. ВІДЕО
Довідка «Інтермеццо»: Буккросинг (від англ. book-crossing - книгообіг) – безкоштовний обмін книгами чи, як кажуть буккросери, "звільнення" книжок. Тобто буккросер, прочитавши книгу, залишає її у громадському місці (парку, кафе, транспорті) – у даному випадку, на поличці книжкового відділу КМЦ «Інтермеццо». Ідея буккросингу проста: поділитися з іншими цікавою книжкою.
Буккросинг, як не дивно, зародився зовсім нещодавно – у 2001 році в Сполучених Штатах, де фахівець із інтернет-технологій залишив після ночівлі у готелі 20 прочитаних книжок. Класичний буккросинг передбачає, що шанувальники книги, «відпускаючи» її з ув’язнення у запилених шафах, залишають книжку на паркових лавах.
У Європі думають над тим, як урізноманітнити донесення книги до читача і заохотити людей до читання. В Угорщині, наприклад, нещодавно власник одного з барів організував у себе книгозбірню, яка на сьогодні за популярністю не поступається муніципальній бібліотеці. Виявилося, що коктейлі, легкі напої аж ніяк не контрастують з книгою, яка «сіє вічне, розумне і світле».
Найбільш оптимальний варіант буккросингу по-українські – «захищені полиці» у книгарнях, кав’ярнях, готелях, клубах і навіть бібліотеках – тобто там, де збираються люди для спілкування.
З повідомлень преси дізнаємося, що у Тернополі, Львові по деяких книгарнях на поличках буккросингу налічується 40-80 книг. Ми ж починаємо з доволі високого старту – більше ніж 100 найменувань книг. Книги, представлені у нас, розраховані на читачів, які ведуть активний спосіб життя, багато подорожують, шукають нові знайомства та враження. Ми плануємо для поширення престижу і постійного поповнення полички буккросингу звернутися до наших партнерів-видавництв, які, як і ми, сподіваємося, зацікавлені у поширенні книги, з пропозицією представити свої видання.
Першою «відпустила» книгу, до речі свою власну збірку віршів, чернігівська поетка Яна Климентовська „Антиструктура” (Видавництво ВАТ «Рівненська друкарня», 2008 рік ), а мережею бук кросингу міста «пішла гуляти» збірка новел Сергія Пантюка «Як зав’язати із бухлом та курінням» (Видавництво «Зелений Пес», 2009).
Акція відкриття відбулася за підтримки громадської ініціативи "Оновлення країни".
Ми усвідомлюємо, що одна-дві полички буккросингу в місті погоди не роблять. Тому звертаємося до наших колег, партнерів – усіх хто зацікавлений у поширенні книги і процесу читання, створювати відповідні умови у своїх закладах.
Людина з книгою має стати об’єктом культурного середовища нашого чудового міста.
Умови участі:
Для участі у русі буккросингу потрібно "звільнити" книгу від ув’язнення у домашній шафі, залишивши її на полиці КМЦ "Інтермеццо".
Вимоги до книги: книга повинна мати "товарний вигляд", бути цікавою для інших читачів, бажаними є книги вітчизняних видавництв і для тих, хто читає українською. Оскільки «Інтермеццо» відвідують гості з багатьох країн Європи, сподіваємося, що на полиці незабаром з’являться книги європейськими мовами.
Книга, залишена на поличці, одразу ж потрапляє до фонду книгообміну. Натомість - ви можете взяти з собою будь-яку книгу, що вас зацікавила, з полиці буккросингу. Учасник проекту, буккросер, реєструється у спеціальному зошиті.
У книзі, на форзаці, міститься наліпка, призначена для запису ім’я /ніку читачів, електронної пошти та враження від книги, коментаря, аби згодом обмінятися думками з приводу прочитаного, що допоможе вам знайти нових друзів зі спільними захопленнями.
Бажаємо зустрічі з цікавими книгами!
Джерело: Прес-служба культурно-мистецького центру «Інтермеццо»
Контакти: Олександр ЯСЕНЧУК
Телефон контактний – (063) -236-18-03 begin_of_the_skype_highlighting (063) -236-18-03 end_of_the_skype_highlighting, (0462) 973628.