реклама партнерів:
Головна » Цензура. Керівництво ТВі вимагають притягти до відповідальності

Цензура. Керівництво ТВі вимагають притягти до відповідальності


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Народний депутат Інна Богословська вимагає від Генеральної прокуратури "вжити відповідних заходів" стосовно телеканалу ТВі, фактично погрожуючи кримінальною відповідальністю керівництву телеканалу.
18 серпня на телеканал ТВі прийшов представник Генеральної прокуратури України з вимогою пояснити причини "невиконання судового рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 8 червня 2010 року, яким було скасовано рішення конкурсу, проведеного Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення".
Представник Прокуратури передав каналу лист від народного депутата Богословської. У листі, зокрема, стверджується, що канал не виконує ухвалу адміністративного суду м. Києва і продовжує ефірне мовлення. Богословська апелює до Генеральної прокуратури, звертаючи увагу на те, що за невиконання ухвали суду передбачена кримінальна відповідальність.
Як випливає з листа Богословської, фактично вона просить Генеральну прокуратуру притягти посадових осіб каналу до кримінальної відповідальності за мовлення в ефірі, повідомляє ТВі.
Прес-служба телеканалу ТВі звертає увагу громадськості, що порушення кримінальної справи, про яке по суті просить народний депутат, може спричинити низку заходів: від арешту ключових осіб каналу до вилучення "речових доказів", тобто засобів мовлення каналу. При цьому народним депутатом умисно замовчується, що постанова Окружного адміністративного суду м. Києва, за невиконання якої, за твердженням Богословської, настає кримінальна відповідальність, в законну силу не вступила і передана до Апеляційного суду.
Тому мотивоване статтею 382 Кримінального кодексу України звернення народного депутата України до Генеральної прокуратури України з проханням "вжити відповідних заходів" за невиконання телеканалом ТВі судового рішення, яке не набрало законної сили, може розцінюватись як здійснення незаконного впливу на телеканал та встановлення цензури на поширення телеканалом ТВі інформації, згідно з чинною ліцензією на мовлення.
Зазначимо, що днями Київський апеляційний суд почав розгляд справи про відбирання частот і ліцензій у опозиційного "5 каналу", ТBi і ще 14 телекомпаній. Проте відразу після відкриття суд переніс засідання у резонансній справі на 26 серпня.
Як пояснив головуючий на засіданні суддя, таке рішення ухвалене у зв'язку з тим, що частина осіб не була своєчасно поінформована про засідання суду, дехто не прибув на засідання. Засідання суду 26 серпня призначено на 14.00.
У суботу деякі з телеканалів, причетних до справи, провели годинний ефірний страйк, пояснивши його загрозою свободі слова.
А в червні Окружний адмінсуд Києва задовольнив вимоги групи телеканалів "Інтер", яка оскаржувала рішення Нацради з питань телебачення та радіомовлення про виділення ТВі та "5 каналу" частот на мовлення. Власником групи каналів "Інтер" є голова СБУ Валерій Хорошковський. Керівники телеканалу заявляли про те, що за ними стежать співробітники СБУ.
Раніше повідомлялось також, що Україна може втратити статус вільної країни в класифікації організації Freedom House. Про це заявив співредактор звіту "Гірші з найгірших 2010: найбільш репресивні суспільства" Арч Паддінґтон.
Члени Міжнародної мережі захисту свободи слова закликали владу України утриматися від будь-якого втручання, що підриває незалежність ЗМІ. Таке звернення підтримали Міжнародний інститут преси, Freedom House, Всесвітній комітет свободи преси та ще 18 членів мережі.
У травні журналісти телеканалу "1+1" висловили протест проти запровадження цензури, спроби позбавити частот телеканал TВi і журналісти СТБ заявили про системну цензуру. Такі факти викликали серйозну стурбованість з боку світової спільноти.
Також про свою стурбованість ситуацією, яка склалася в Україні зі свободою преси, йшла мова ще у квітневій заяві ЄС, оприлюдненій у рамках постійної ради ОБСЄ. Згодом свою стурбованість висловила Європейська федерація журналістів та Європейська група Міжнародної федерації журналістів.

Джерело: http://newsru.ua







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
Усі новини