реклама партнерів:
Головна » Через закон про мову Угорщина надалі блокуватиме проведення Комісії Україна-НАТО?

Через закон про мову Угорщина надалі блокуватиме проведення Комісії Україна-НАТО?


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Уряд Угорщини попередив НАТО, що буде надалі блокувати проведення Комісії Україна-НАТО у відповідь на ухвалення Радою мовного закону. Про це з посиланням на джерела в уряді Угорщини повідомив у Twitter угорський журналіст-розслідувач Шабольч Пануй, повідомляє "Голос Америки".

"Джерела повідомляють мені, що посадовці уряду Угорщини заявили заступнику генерального секретаря НАТО Роуз Готтемоллер під час її візиту до Будапешту, що Угорщина продовжуватиме блокувати переговори на високому рівні між НАТО та Україною, якщо Україна ухвалить мовний закон, що і відбулося щойно, або у випадку зазіхань на права меншин з боку України", - твітує угорський журналіст-розслідувач Шабольч Пануй (Szabolcs Panyi).

У четвер Верховна Рада ухвалила закон про функціонування державної мови, який передбачає обов'язок громадян володіти українською, усталює її пріоритетне використання чиновниками, у громадському просторі, культурі, ЗМІ.

Коментуючи ухвалення закону Пануй також відзначив, що очікує нового раунду дипломатичної напруги між Угорщиною та Україною.

Ухвалений закон журналіст назвав "таким, що обмежує" та "націоналістичним".

"Він головним чином спрямований проти російськомовних, але також постраждають 150 000 етнічних угорців", - відзначив угорський журналіст.

У червні 2017-го року повідомлялося, що за результатами опитування, проведеного у травні того року Київським міжнародним інститутом соціології за кошти Університету Альберти в Канаді, 64% громадян України підтримують політику державного сприяння українській мові.

Варто зазначити також, що глава МЗС Угорщини Петер Сійярто назвав неприйнятним ухвалений у четвер Верховною Радою закон про мову. Наразі Угорщина блокує проведення засідань Комісії НАТО-Україна мотивуючи те тим, що Україна буцімто систематично порушує права угорської громади.

Як відзначає сайт МЗС України, Комісію Україна-НАТО створено з метою вироблення рішень, спрямованих на розвиток відносин між Україною та НАТО, загальної оцінки стану розвитку відносин як у рамках програми "Партнерство заради миру", діяльності у військово-політичний сфері в контексті імплементації річних планів співробітництва, огляду процесу планування. Комісія Україна-НАТО виконує функцію форуму з обговорення питань безпеки, а також тих, що становлять обопільний інтерес.

"Але ж не угорцям вчити українців жити. Бо подекуди українські села та містечка на Закарпатті навіть не розуміють української. Саме для цього потрібен закон про мову", - коментує ситуацію шеф-редактор порталу "Європейська Україна", член Національної спілки журналістів Олександр Майшев.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
Усі новини