реклама партнерів:
Головна » Чернігів. Любомир Боднарук – зірка, що не згасне

Чернігів. Любомир Боднарук – зірка, що не згасне


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Чернігівська обласна організація Української народної партії глибоко сумує з приводу великої втрати українців – смерті заслуженого діяча мистецтв України, заслуженого працівника культури України, керівника відомого вітчизняного музичного мистецького колективу – хору ім. Дмитра Бортнянського Любомира Боднарука.
У 1996 році на мистецькому горизонті України з’явився Чернігівський камерний хор ім. Дмитра Бортнянського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм. Хор, за визнанням мистецтвознавців та фахівців музичного мистецтва, став одним з найдинамічніших художніх колективів нашої держави, який очолив відомий культурно-громадський діяч і хоровий диригент Любомир Боднарук. Його творча біографія – вагома відповідь тим силам, котрі ще й сьогодні виношують ідею поділу України на так званих «східняків» та «західняків»...
Народився Любомир Мирославович на Тернопільщині, у древньому Чорткові. Його батьки були ремісниками, тож Любомир з дитинства, попри прихід на західноукраїнські землі червонозоряних «визволителів», всім єством всотував дух української глибинки. До того ж, зростав в родині справжніх українських патріотів. Народна пісня в самому укладі життя Боднаруків посідала чи не найпочесніше місце. Мати Любомира, Розалія Василівна, співала в церковному хорі і часто брала сина з собою. Через раннє дитинство хлопчика жорстоко прокотилася хвиля сталінських репресій – за сфальсифікованим звинуваченням було ув’язнено батька, Мирослава Миколайовича. Він перебував у тій колоні в’язнів Чортківської тюрми, яких гнали етапом на Умань, а 5 червня розстріляли.
У воєнні роки осиротіла родина Боднаруків пережила у батьківському селі матері Любомира – Шманьківцях, на батьківщині творця «Червоної калини» Степана Чарнецького. Там хлопець закінчив початкову школу, а відтак навчався у Чортківській школі №1 – теперішня гімназія «Рідна школа» ім. Маркіяна Шашкевича. Ще в шкільних стінах в хлопцеві розпізнали великого музиканта. А потім було навчання у Чернівецькому музичному училищі, на відділі хорового диригування. Відтак, перший очолюваний ним колектив – жіночий хор клубу медпрацівників у Чернівцях. Наступний - ансамбль пісні й танцю Чернівецького медінституту. Цей період співпав з початком педагогічного шляху Любомира Боднарука - він працював викладачем з диригування у Чернівецькому училищі культури.
Посада хормейстера Гуцульського ансамблю пісні і танцю Івано-Франківської обласної філармонії започаткувала черговий етап творчої біографії митця.
З Гуцульським ансамблем пісні і танцю Любомир Боднарук об’їздив тоді всю країну. Українці з усіх куточків плакали від надміру почуттів, слухаючи професійне виконання так дорогих їх серцю народних та сучасних пісень. У 1967 році Любомир Мирославович очолив дитячу музичну школу та почав завзято розвивати хоровий рух. У Галичі ще потужніше розвинулося творче реноме Любомира Боднарука: ним були створені Галицька самодіяльна хорова капела, хор вчителів, чоловічий квартет будинку культури, камерний хор музичної школи.
1968 року Любомир Боднарук став студентом факультету хорового диригування Львівської державної консерваторії імені М.Лисенка.
А від 1984 року маестро працював в Чернігівському музичному училищі ім. Л.Ревуцького, обіймаючи посаду заступника директора з навчальної роботи. Спершу керував студентським хором. І поєднував творчість з активною громадською роботою, котру, проте, теж неможливо не «охрестити» творчою: очолював обласний відділ хорового товариства ім. М.Леонтовича, був головою обласного відділення Фонду культури України.
Поступово склалися передумови для заснування в Чернігові професійного камерного хору. Давня мрія пана Любомира нарешті почала ставати реальністю. Урочиста презентація новоствореного хорового колективу відбулася 6 квітня 1997 року на сцені обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка та 14 грудня 1997 року на сцені колонного залу ім. М.Лисенка Національної філармонії.
Смерть маестро – це важка й відчутна втрата не лише для Чернігівщини, але й для України, усіх її патріотичних сил, усіх, кому рідною й дорогою серцю є Україна.
Особистість Любомира Боднарука, його талант та мистецький доробок залишаться незгасимою зіркою на небосхилі народної пам’яті.

Чернігівська обласна організація Української народної партії

Прощання з Любомиром Боднаруком пройде 8 грудня з 10 години у храмі св. вмчц. Катерини, з 11 години – у фойє обласної філармонії. Очікується, що чин похорону очолить преосвященніший Іларіон, єпископ Чернігівський і Ніжинський.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:02
25-Бер-2023
Чотири воїни повернулися "на щиті" - сьогодні на Чернігівщині їх провели в останню путь
Капітан Алексаха Сергій Леонідович народився 17 червня 1977 року у місті Дніпро (до 2
19:25
24-Бер-2023
Юридично УПЦ МП не зможе підписати нові договори про оренду храмів
Юридично УПЦ МП не зможуть продовжувати оренду через те, що церкви, які підпорядковую
20:34
23-Бер-2023
Парламент ухвалив законопроєкт, який засуджує та забороняє російську імперську пропаганду
21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7253, який після дру
19:15
21-Бер-2023
Донецька область. Під Авдіївкою продовжуються запеклі бої
Під Авдіївкою ( Донецька область) продовжуються запеклі бої, а українські бійці знищи
19:44
20-Бер-2023
384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові
20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видат
20:00
18-Бер-2023
Шоковані всі — від Вашингтону до Москви. Два головних наслідки ордеру на арешт Путіна
Політичні наслідки рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт президе
21:52
17-Бер-2023
Суд у Гаазі видав ордер на арешт злочинця путіна
Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду в п'ятницю видала ор
20:57
16-Бер-2023
ЗСУ уразили три пункти управління, дві радіолокаційні станції росії
Збройні сили України уразили три пункти управління, дві радіолокаційні станції та скл
21:14
15-Бер-2023
Українські захисники збили російський бомбардувальник під Бахмутом
У середу, 15 березня, українські захисники збили російський бомбардувальник Су-24 в р
22:50
14-Бер-2023
Найкращі студійні навушники для професіоналів: добірка 2023

Студійні навушники — це пристрої для прослуховування аудіо, які використовують зву

Усі новини