реклама партнерів:
Головна » 2010 » Жовтень » 30 » Чернігів: на засіданні клубу «Краєзнавець» представлено нову книгу про село Пакуль

Чернігів: на засіданні клубу «Краєзнавець» представлено нову книгу про село Пакуль


2010 » Жовтень » 30
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
28 жовтня 2010 р. у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г.Короленка на засіданні клубу «Краєзнавець» проведено презентацію книги «Пакуль поживимо тут».
У заході взяли участь автори, упорядники і редактори видання, науковці, краєзнавці, діячі культури, журналісти та зацікавлені читачі.
Відповідальним редактором та керівником редакційної колегії цього збірника статей і матеріалів є президент клубу «Краєзнавець», голова правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко. Він зауважив, що побачила світ вже третя книга про це невелике село з великою історією. Якщо дві перші – «Село Пакуль на зламі століть» (1996) та «Голос пам’яті: Історія села Пакуль та його околиць» (1998) одноосібно підготував педагог і краєзнавець Андрій Курданов, то до третього увійшли матеріали кількох десятків авторів. Науково-популярне, краєзнавче видання присвячене саме історії одного села у ХХ столітті. Його характерна особливість – в центрі уваги поліське село в долях його мешканців.
Професор О. Коваленко наголосив, що ґрунтовні краєзнавчі видання з історії окремих сіл є у сучасних умовах продовженням унікальної 26-томної «Історії міст і сіл Української СРС» (80-ті роки ХХ ст.). Реалізація цих планів у центрі уваги діяльності Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
Від імені керівництва Українського інституту національної пам’яті привітав авторів, упорядників та редакторів з серйозним творчим успіхом представник Інституту в області Сергій Бутко. Він передав особисте вітання відомого історика козаччини, в. о. Голови Інституту, доктора історичних наук, професора Володимира Кривошея чернігівським історикам з нагоди видання нового краєзнавчого збірника статей і матеріалів загальноукраїнського рівня.
Головний упорядник книги, голова Чернігівської районної організації Національної спілки краєзнавців України, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Андрій Курданов заявив, що нарешті маємо серію видань про села Чернігівського району. Без підтримки місцевих краєзнавців і науковців Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, вчителя і наставника Олександра Коваленка таке видання було б неможливо підготувати. А кошти на цей величезний збірник надала ціла когорта спонсорів, серед яких є голова Верховної Ради України Володимир Литвин, голова Чернігівської райдержадміністрації Микола Кудрик, голова Бобровицької райдержадміністрації Володимир Сидоренко, начальник інспекції Держтехнагляду Чернігівської облдержадміністрації Василь Дорошок та багато інших патріотів.
Він підкреслив, що районна організація краєзнавців спільно з обласною та науковцями Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського веде роботу з метою написання та видання досліджень про інші села Чернігівського району.
На засіданні виступили автори публікацій книги: відомий земляк Олександр Каранда; журналіст газети «Деснянська правда» Ольга Чернякова, яка була редактором другої книжки «Голос пам’яті: Історія села Пакуль та його околиць»; представник Чернігівського земляцтва у м. Київ, генерал-майор запасу, дослідник історії с. Жукля Корюківського району Василь Устименко.
Доцент Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка Тамара Демченко високо оцінила науковий рівень збірника як фундамент для поглиблення вивчення історії рідного краю та вітчизняної історії. Тепло привітала з виходом у світ краєзнавчого видання поетеса, педагог, депутат Чернігівської районної ради Надія Галковська.
Модератор заходу, завідувач відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова представила книжкову виставку «Мало любити свій рідний край, його треба ще й знати (М. Рильський)». Члени і гості клубу «Краєзнавець» переглянули авторську передачу журналістки обласного телебачення Тетяни Ільчук та відеопрезентацію Курданова про Пакуль.

Вікторія Солонікова,
Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

09:55
20-Жов-2021
Відверта провокація та цинічна тактика: Росія заблокувала роботу ОБСЄ перед можливою зустріччю в Нормандському форматі
13 жовтня в українській делегації Тристоронньої контактної групи повідомили про затри
09:02
20-Жов-2021
Чи необхідні антибіотики при лікуванні COVID-19?
Лише за добу 11 жовтня в Україні зафіксовано 11,9 тис. нових підтверджених випадків к
08:52
20-Жов-2021
Е-лікарняний. Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та штампи
Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та ш
08:43
20-Жов-2021
В Україні офіційно підтвердили випадок поліомієліту в маленької дитини
В Україні зафіксували та підтвердили випадок паралічу, який був зафіксований у 1,5 рі
08:32
20-Жов-2021
Гетьманська столиця відкриває молоді таланти
Гетьманська столиця Батурин – місце сили доби Гетьманщини, резиденція гетьманів Дем’я
20:44
19-Жов-2021
Чи необхідно робити комп’ютерну томографію при підозрі на Covid-19?
З таким питанням часто звертаються ті, хто занедужав, мають підозру на коронавірусну
20:36
19-Жов-2021
Гострі кишкові інфекції в дошкільнят. Як запобігти?
Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть п
09:16
18-Жов-2021
СБУ затримала озброєну банду грабіжників, які тривалий час переховувались від слідства
СБУ провела спецоперацію, внаслідок якої затримали трьох осіб, котрі в 2016 році здій
12:07
14-Жов-2021
COVID-сертифікат про вакцинацію: як реагувати, якщо не вдається створити електронний документ
Понад 1,8 мільйонів українців на сьогодні успішно користуються електронним документом
10:56
11-Жов-2021
Військові навчання Україна-НАТО спричинили істерику серед російських пропагандистів
Про те, що російські пропагандисти давно переплюнули всі досягнення їхнього натхненни
Усі новини