реклама партнерів:
Головна » Чернігів: Презентація книжкової виставки до роковин Голодомору в Україні

Чернігів: Презентація книжкової виставки до роковин Голодомору в Україні


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
23 листопада 2010 р. у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г.Короленка проведено презентацію книжкової виставки «Історія у ракурсі сьогоднішнього дня /До роковин пам’яті жертв Голодомору/». У заході взяли участь представники органів влади і громадськості, науковці, працівники закладів культури та студенти.
Організатори: Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка за сприяння Чернігівської облдержадміністрації та Українського інституту національної пам’яті.
Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Андрій Курданов підкреслив, що презентація книжкової виставки у головній бібліотеці Чернігівщини відкриває офіційні заходи в області щодо вшанування пам’яті жертв голодоморів. Він наголосив на необхідності продовження дослідження історії Голодомору 1932-1933 рр., інших трагедій та репресій, вшанування їх жертв. Це відповідає суті нашої демократичної держави – у центрі уваги має бути кожна людина.
Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області зауважив, що на загальнодержавному та обласному рівні дослідники історії Голодомору 1932-1933 рр. в Україні вже зібрали та оприлюднили практично всі важливі документи та велику кількість свідчень очевидців. Книжкова виставка це наочно показує. Настав етап подальшого вивчення та осмислення голодової катастрофи, особливо на міжрегіональному рівні. Зокрема, це дасть можливість суттєво поповнити існуючий поіменний мартиролог жертв.
С.Бутко наголосив, що дослідження історії Голодомору та вшанування пам’яті його жертв повинно здійснюватися не проти якоїсь країни і народу. Засуджуються злочини тоталітарної держави, сталінського режиму.
Дослідник Голодомору, викладач Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка Сергій Горобець підкреслив, що існуючі дослідження голодової трагедії фактично є початком поглибленого вивчення. Його треба здійснювати на рівні конкретних населених пунктів. Одним із важливих напрямів роботи є оприлюднення та ґрунтовний аналіз книг реєстрації актових записів 1930-1935 рр.
Модератор заходу, завідувач відділу обслуговування бібліотеки Валентина Зелінська ознайомила учасників з книжковою виставкою. Третина представлених книг видана на Чернігівщині і розміщена у розділі «Чернігівщина у трагічному 33-му».

Ірина Каганова, завідувач відділу краєзнавства Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини