Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Чернігівщина. Громадська рада пропонує створити управління з охорони культурної спадщини

Чернігівщина. Громадська рада пропонує створити управління з охорони культурної спадщини


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
30 жовтня 2013 року за ініціативи комітету з питань збереження і використання культурної спадщини Громадської ради при облдержадміністрації відбулось засідання за «круглим столом» на тему «Обговорення перспектив створення Управління охорони культурної спадщини».
Попередньо комітетом з питань збереження і використання культурної спадщини Громадської ради при облдержадміністрації було проведено громадську експертизу розпорядження голови облдержадміністрації від 22 жовтня 2012 року № 384 «Про внесення змін до Положення про управління містобудування та архітектури облдержадміністрації», яким частина повноважень по охороні культурної спадщини передана від Головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації (нині Департамент культури і туризму, національностей та релігій) до Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації.
Висновок громадської експертизи: доцільно створити окремий підрозділ обласної державної адміністрації — Управління охорони культурної спадщини.
Учасники засідання — представники облдержадміністрації, посадовці та депутати місцевих рад, науковці та фахівці галузі підтримали ідею створення в області єдиного органу державної влади по охороні культурної спадщини.
Член Колегії Головної ради УТОПІК, заступник голови громадської ради при Міністерстві культури України, радник Міністра культури України з питань охорони культурної спадщини, заповідної та музейної справи Богдан Кожушко однозначно підтримав ідею створення нового структурного органу облдержадміністрації та запевнив присутніх у підтримці Міністерства культури України.
Одна з озвучених пропозицій — вирішувати питання поетапно та розпочати зі створення управління у складі Департаменту культури і туризму, національностей та релігій, додавши до назви Департаменту «охорони культурної спадщини».
Разом з тим, виступаючі зазначали, що передумовою успішної роботи нового управління є кілька важливих складових, серед них створення відповідних структурних підрозділів у районах та містах, що потребує значних ресурсів.
Директор КЗ «Чернігівський науково-методичний центр охорони культурної спадщини» Чернігівської обласної ради Валентина Мултанен поінформувала про роботу по занесенні об'єктів культурної спадщини до державного реєстру.
Учасники засідання вирішили рекомендувати облдержадміністрації створити робочу групу, яка б опрацювала питання створення управління охорони культурної спадщини.

Громадська рада при Чернігівській облдержадміністрації

Резолюція
засідання за «круглим столом» на тему
«Обговорення перспектив створення Управління охорони культурної спадщини»

м. Чернігів 30 жовтня 2013 року

На території Чернігівської області зосереджені надбання багатьох поколінь різних культур. Громадський обов'язок кожного мешканця нашого краю — об'єднати спільні зусилля для збереження цих надбань та їх примноження.
Враховуючи матеріали, які були напрацьовані Комітетом з питань збереження і використання культурної спадщини Громадської ради при облдержадміністрації в ході проведення громадської експертизи розпорядження голови облдержадміністрації від 22.10.2012 р. № 384 «Про внесення змін до Положення про управління містобудування та архітектури облдержадміністрації», та у відповідності до нормативно-правової бази діючого законодавства України у сфері охорони культурної спадщини, та на забезпечення реалізації державної політики, національних пріоритетів і світових стандартів у цій сфері, учасники засідання за «круглим столом» рекомендують:
1. Створити підрозділ охорони культурної спадщини в структурі обласної державної адміністрації.
2. Для розгляду та обґрунтування пропозицій щодо створення структурного підрозділу охорони культурної спадщини створити робочу групу при облдержадміністрації із залученням фахівців та представників Громадської ради при облдержадміністрації.
Створення структурного підрозділу повністю відповідає прагненням громади зберегти потужний потенціал, який ми отримали у спадок як колосальну історико-культурну спадщину, що має виняткове значення не лише для України, а й для всієї світової спільноти.


Перший заступник голови
Громадської ради при
Чернігівській облдержадміністрації Н.П. Проскуріна






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

14:34
04-Лип-2025
Україна повернула з полону ще одну групу Захисників
Продовжуються обміни згідно зі “Стамбульськими домовленостями”, про це інформує Коорд
14:27
04-Лип-2025
У колишнього міністра оборони Олексія Резнікова проводять обшуки
Національне антикорупційне бюро провело обшуки у колишнього міністра оборони Олексія
14:41
02-Лип-2025
Припинено громадянство України Ореста Березовського (так званого митрополита УПЦ (МП) Онуфрія
За матеріалами СБУ було припинено українське громадянство Ореста Березовського, котри
21:49
01-Лип-2025
Росія сподівається зафіксувати недоторканість УПЦ та повернути її російську ідентичність
28 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв'ю бразильській газет
13:14
30-Чер-2025
11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкці
12:09
28-Чер-2025
ОУН мала свою Конституцію України
Напередодні Другої світової війни, коли стало очевидним, що в центрі уваги тоталітарн
Усі новини

Сollaborator