реклама партнерів:
Головна » 2016 » Червень » 23 » «Чернігівське Відлуння» єднає навколо себе все більше прихильників вистав одного актора

«Чернігівське Відлуння» єднає навколо себе все більше прихильників вистав одного актора


2016 » Червень » 23
Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 651
КУЛЬТУРА


В Чернігові із аншлагами проходять вистави Міжнародного фестивалю «Чернігівське Відлуння». Все більше й більше шанувальників театру одного актора з’являються у місті над Десною.

Наскільки багатогранна програма «Чернігівського відлуння», які різні за тематикою й відмінні за стилем гри моновистави, що виконуються його учасниками!

Третій день фестивалю – яскраве тому підтвердження. Зовсім різні денна і вечірня вистави за часом і місцем подій, про які в них ідеться, різними мовами виконуються, але кожна нагадує нам про необхідність пам’ятати минуле, аби творити краще майбуття.

Хоч денна вистава, яку презентувала київська актриса Ганна Яремчук, і має назву «Третя молитва», насправді молитов там було значно більше. Звучала і молитва жінки за душу свого загиблого чоловіка, і молитва матері за народжену українською, але «пояничарену» дитину, і молитва сина за спасіння батька… Та разом з тим звучала і молитва за віднайдення дороги до храму, за відродження рідної української мови, за незалежну і сильну Україну, за її вільний і сповнений самоповаги народ. І молитви ті були не завченими канонічними текстами, а прямим зверненням до Всевишнього знеболеної душі, що шукає як дати собі раду у своїй біді.Психологічно гостра, на «оголеному нерві» гра Ганни Яремчук не залишила байдужим жодного з присутніх у залі глядачів. І коли після вручення квітів та диплому учасника XVIII Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння» актриса звернулася до глядацької зали із закликом «Слава Україні!», у відповідь пролунало спільне: «Героям слава!»

Начебто зовсім про інше розповідав глядачам герой мюзиклу «Кабаре» у виконанні американського актора Бремнера Даті, що проходив увечері на великій сцені театру. Але і його сповнена відчаю і жалю історія про жорстоко зруйнований нацистами осередок мистецтва, вбитих друзів-акторів, що жили єдиною родиною, спонукає замислитися чи потрібні людям такі політики і правителі, які, визнаючи лише право сили, нищать духовність і людяність.Четвертий день фестивалю «Чернігівське Відлуння» розпочався виставою «Новеченто» (А. Баррікко) у виконанні молодого актора Станіслава Мельника з театру «Сузір’я» (Київ).
Емоції та перевтілення не залишили байдужими глядача та театральних експертів. «Новеченто (1900-й)» сучасного італійського письменника Алессандро Баррікко – це легка, захоплива, бентежлива, щира історія музиканта, що все життя провів на кораблі, ні разу не ступивши на берег. Розглядаючи мінливі обличчя пасажирів, він поєднався з життям цілого світу, налагодив діалог з усім людством і переклав це на мову музики, яка перетворюється для героя вистави на саме життя.І саме цією правічною мовою душі спілкувався з глядачем актор - заслужений артист України Володимир Банюк – постановник і виконавець глибоко філософської моновистави «Іуда Іскаріот». Сумніви і страждання Іуди, його віддана любов до Ісуса, готовність пожертвувати своїм знеславленим на вікѝ іменем – усі ці порухи душі тонко і чутливо передавалися глядачам, навіть, не словом чи жестом, а сповненим болю поглядом, напружено вібруючим голосом або стишеним до ледь чутного шелестіння шепотом. Тисячі запитань – до Вчителя, до Його учнів, до себе знедоленого, до глядача, відповіді на які можна віднайти, лише відкривши своє серце для спілкування правічною мовою душі. Прониклива, високомайстерна гра актора переконує, що театр – це одне з небагатьох місць на землі, де це можливо.Вручаючи Володимиру Банюку диплом учасника XVIII Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння», художній керівник театру Андрій Бакіров щиро подякував колишньому колезі по Молодіжному театру за участь у фестивалі та побажав нових творчих робіт у жанрі моновистави.

Чернігівський обласний академічний музично-драматичний театр ім.Т.Шевченка
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:36
28-Січ-2020
В Чернігові відбудеться профспілковий мітинг щодо непідтримки антинародних законопроєктів
30 січня 2020 року о 14:00 годині на Алеї Героїв у м. Чернігові (напроти обласної дер
19:03
28-Січ-2020
130-річні роковини ОУН: звитяги минулого і тривоги щодо майбутнього
Завдяки старанням радянської пропаганди у багатьох ще й донині залишилися викривлені
18:04
27-Січ-2020
Бійка у Харкові: п’ята колона піднімає голову
Сьогодні, 27 січня, в Харкові вперше за останні кілька років підняли голову захисники
20:50
26-Січ-2020
У чернігівській "Просвіті" - лекція про Крути
25 січня у приміщенні Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства
20:25
26-Січ-2020
Знову втрати на російсько-українському фронті: 2 військових загинули і 2 травмовано
Упродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації 12 разів порушили режи
14:39
26-Січ-2020
Ярослав Качинський: Росія атакує там, де бачить слабке місце - як у Криму і на Донбасі
Лідер правлячої партії Польщі "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що
18:13
24-Січ-2020
Константинополь не визнає титулів єпископів московського патріархату в Україні
У щорічному виданні Константинопольської церкви Українська православна церква названа
11:09
24-Січ-2020
У Чернігові СБУ викрила антиукраїнського Інтернет-агітатора
Чернігівське Управління СБУ викрило та припинило діяльність місцевого жителя, який по
12:50
23-Січ-2020
Посли миру – лауреати Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік
Міжнародний Центр «Незалежне посольство миротворців» (Німеччина, голова міжнародного
12:45
23-Січ-2020
Названі лауреати премії ім. Якова Гальчевського
За багаторічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, громадський комітет Вс
Усі новини