реклама партнерів:
Головна » Чернігівські митники про корупцію слухати не хочуть

Чернігівські митники про корупцію слухати не хочуть


Коментарі: 0 Кримінал

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Найбільш корумпованими у митній сфері є інспектори.
Про це повідомила директор проекту “Гідна Україна” Любов Паливода під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ презентуючи дослідження корупції в сфері митних процедур.
В листопаді-грудні 2007 року та в квітні - травні 2009 року проект «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції «Гідна Україна» у співпраці з дослідницькою компанією «InMind» провів базове та повторне дослідження корупції в митній сфері. В обох опитуваннях взяли участь компанії, які здійснюють імпортно-експортні операції. Опитування мали на меті дослідити зміни у сприйнятті та рівні реального досвіду корупції у митній сфері протягом 2007-2009 років. Оскільки обидва дослідження проводились за однаковою методологією, порівняльні дані дають можливість побачити, як змінилось сприйняття основних проблем митної сфери, а також ефективності антикорупційних ініціатив уряду в сфері митних процедур з боку підприємств-імпортерів та експортерів, розповіла пані Паливода.
Оприлюднюючи результати дослідження, вона навела наступні дані: кількість українських імпортерів та експортерів, що вважають перетин кордону найбільш корумпованим етапом митних процедур збільшилась порівняно з 2007 роком (61% в 2007 та 65% в 2009). Тих, хто вважає, що корупція найбільше розповсюджена на етапі перевірки митних документів при розмитненні та замитненні товарів та вантажу зменшилась (52% в 2007 та 48% в 2009). На думку респондентів, найбільш корумпованими в митній сфері є митні інспектори (68% у 2007 році та 71% у 2009).
В цілому ж майже половина компаній (43% в 2009 та 36% в 2007) мали досвід корупції під час митного оформлення. Йдеться про використання особистих зв\'язків, здирництво або добровільне пропонування неофіційного платежу, подарунку чи послуг. Варто зазначити, що здирництво траплялося частіше, аніж добровільне пропонування хабара.
Щодо можливих шляхів зменшення корупції на митниці, то близько половини респондентів (47%) вважають, що зменшення кількості документів, необхідних для проходження митних процедур, найкраще сприятиме зменшенню корупції. Також ефективним антикорупційним заходом може бути покращення законодавства в митній сфері (42%) та спрощення процедур проходження кордону та розмитнення товару (41%).
На жаль, чернігівські митники не знайшли можливості послухати результати дослідження та зробити з них висновки. Вони розцінили участь в засіданні прес-клубу такою “що виходить за межі визначеної законодавством компетенції” (цитата з офіційного листа). А шкода, може б тоді і корупції на митниці стало менше.

Оксана Клименко, Чернігівський прес-клуб реформ.
Фото: Ольги Чернякової, «Європейської України».







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

15:58
24-Лис-2024
Сили оборони України уразили радіолокаційну станцію ЗРК "С-400" російських окупантів
У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з і
20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
Усі новини