Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Чернігівський облмуздрамтеатр підписав Меморандум про співпрацю з Польщею

Чернігівський облмуздрамтеатр підписав Меморандум про співпрацю з Польщею


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Наприкінці вересня до Чернігівського театру завітала делегація польських менеджерів з м.Познань, зацікавлених творчими досягненнями шевченківців за останні роки, з метою налагодження співпраці щодо популяризації театрального мистецтва українських і польських митців.
Доречним буде пригадати, що Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т.Г.Шевченка має давній досвід співпраці з польськими театральними діячами. Так, у 1997 році наш театр успішно виступив на Міжнародному Шекспірівському фестивалі у Гданську з виставою «Сон літньої ночі» В.Шекспіра, а згодом Варшавський театр «Друга зона» двічі брав участь у Міжнародних фестивалях «Слов’янські театральні зустрічі» у Чернігові: у ХХІІІ-му – з виставою «Божевільний і черниця» (2013 р.) та ХХІV-му – з виставою «Ікавка» (2016 р.).

Після знайомства польських імпресаріо з репертуарною програмою театру, обговорення з керівництвом театру перспективних мистецьких проектів та шляхів співпраці щодо їх реалізації був підписаний Меморандум про співпрацю між Чернігівським обласним академічним українським музично-драматичним театр імені Т.Г.Шевченка (Україна) в особі генерального директора театру Сергія Мойсієнка, та Агенцією SOLLUS SP.ZO.O. (Республіка Польща) в особі директора-імпресаріо Томаша Рачкевича. Сторони погодились об’єднати свої зусилля в реалізації спільних культурно-мистецьких проектів за участю державних установ, організацій і закладів (незалежно від форми власності), окремих представників творчої інтелігенції обох країн, які здійснюватимуться на території України та Польщі. Учасники домовились будувати свої взаємовідносини на підставі рівності, чесного партнерства та захисту інтересів кожної зі Сторін, створення режиму максимальної підтримки та сприяння.

Головними цілями Меморандуму є: поглиблення співпраці між Україною і Польщею у духовно-культурній сфері; сприяння покращенню взаєморозуміння національних культур громадянами України і Польщі; розширення співробітництва у культурно-мистецькій галузі громадських об’єднань обох країн, зокрема Діаспори українців у Польщі та Діаспори поляків в Україні; зміцнення дружніх стосунків між українським і польським народами шляхом підготовки і реалізації на території обох країн спільних культурно-мистецьких проектів.

Вітаючи підписантів Меморандуму з досягнутими домовленостями, будемо бажати їм успішної співпраці у царині мистецтва та очікувати реалізації цікавих спільних проектів українських і польських творчих колективів на головній театральній сцені Чернігівщини.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

15:36
15-Чер-2025
Калінінград: місто на кістках культури. Як радянська влада стерла з лиця землі Кенігсберг

Сьогоднішній Калінінград — це не просто шматок території, відірваний від осн

11:38
15-Чер-2025
Квірінус Кульман (Quirinus Kuhlmann). Поет, якого вислухав султан, але спалили московити

Він мріяв об’єднати релігії. Його вважали диваком. Але лише одна імперія

18:30
12-Чер-2025
З російської неволі визволено групу важкопоранених і тяжкохворих Захисників
Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно домовленостей у Ста
18:27
10-Чер-2025
Предстоятель звершив освячення престолу та Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Чернігова
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 9 червня 2025 року відвіда
21:58
09-Чер-2025
Відбувся перший етап обміну в рамках домовленостей у Стамбулі
Сьогодні розпочався обмін полоненими в рамках домовленостей у Стамбулі. Додому поверт
15:15
03-Чер-2025
СБУ втретє вразила Кримський міст
СБУ провела нову унікальну спецоперацію і втретє вразила Кримський міст — цього разу
Усі новини

Сollaborator