реклама партнерів:
Головна » 2010 » Березень » 15 » Чернігівстандартметрологія: Українські закони вимагають якості!

Чернігівстандартметрологія: Українські закони вимагають якості!


2010 » Березень » 15
Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Усе більше галузей виробництва та надання послуг ставлять однією з умов активного існування і розвитку наявність системи управління якістю відповідно до міжнародного стандарту ISO.
Це розуміє і керівництво країни. В яких галузях економіки, державних органах мають запроваджуватися і уже діяти в цьому році системи управління якістю нагадав в. о. генерального директора державного підприємства „Чернігівстандартметрологія” Ігор Анищенко.
Дороги
„ Державна служба автомобільних доріг України ще 11 листопада 2008 року затвердила Наказ № 708 "Щодо організації закупівель проектних робіт"”, - нагадав він.
Згідно з Наказом, у тендерах на закупівлю проектних робіт на дорогах 1-2 категорій мають право брати лише ті підприємства, що впровадили та сертифікували системи управління якістю.
Наказ висуває й інші вимоги до підприємств. Серед них наявність ліцензії на проектні роботи, матеріально-технічного забезпечення, кваліфікованого персоналу тощо.
Якщо ж підприємство не відповідає вимогам, у тому числі – не має системи управління якістю – воно не допускається до участі у тендері.
Будівництво
Міністерство регіонального розвитку та будівництва України Наказом № 47 від 27.01.2009 затвердило "Ліцензійні умови провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури".
Серед загальних вимог до підприємств окремим пунктом виділена необхідність мати документ, що підтверджує впровадження системи управління якістю продукції суб'єкта господарської діяльності.
Торгівля
Кабінет міністрів 24 червня 2009 року постановою № 632 затвердив Програму розвитку внутрішньої торгівлі на період до 2012 року. Вона передбачає впровадження на підприємствах торгівлі систем управління якістю.
МНС
До 1 вересня цього року усі підприємства, що займаються проектуванням, монтажем та технічним обслуговуванням засобів протипожежного захисту та систем опалення повинні мати сертифіковані системи управління якістю відповідно до вимог стандарту ISO 9001.
25 грудня 2009 Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи видало Наказ № 886, яким затверджені "Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з проектування, монтажу, технічного обслуговування засобів протипожежного захисту та систем опалення, оцінки протипожежного стану об'єктів".
Тепер підприємства, які не мають сертифікованих систем управління якістю, не зможуть одержати ліцензію і працювати. Наказ уже набрав чинності. Але підприємства ще мають час до вересня, щоб привести свою діяльність у відповідність до "Ліцензійних умов".
Армія і міліція
Президент України в Указі № 92 він 3 лютого 2010 року з приводу затвердження Річної національної програми на 2010 рік з підготовки України до набуття членства в Організації Північноатлантичного договору вимагає завершити реалізацію проекту Твінінг "Впровадження та розвиток управління якістю в українській міліції та внутрішніх військах"
Статистика
Державний комітет статистики вимагає розроблення системи управління якістю в територіальних органах державної статистики. Про це говориться в Наказі №154 від 7 травня 2009 року.
Сам комітет зобов’язав розробити систему управління якістю в територіальних органах державної статистики відповідно до національного стандарту ДСТУ ISO 9001-2009 до грудня 2009 року.
Медицина
Уже з 1 січня лікарняні відділення, що використовують для діагностики і лікування іонізуюче випромінювання, повинні мати діючі системи управління якістю.
Більше року тому Державний комітет ядерного регулювання видав наказ № 166 вiд 03.10.2008, яким зобов'язав лікарняні заклади запроваджувати системи управління якістю.
Іонізуюче випромінювання використовується для діагностики (рентген-кабінети) та для лікування (променева терапія при онкозахворюваннях). Поводитися з ним потрібно дуже обережно, щоб не нашкодити людини.
Впровадження та дія систем управління якістю відповідно до стандарту ISO 9001 має звести до мінімуму кількість лікарських помилок та неточностей. За стандартом, усі процеси суворо регламентуються.
Зокрема, це допоможе проводити опромінення тільки за письмовими направленнями лікарів, точно контролювати дозу і кількість опромінень – щоб не уразити здорові тканини. Персонал також отримає більший захист від шкідливого впливу променів.
Наказ Міністерства охорони здоров’я також зобов’язує лікарні впроваджувати системи управління якістю – у метрологічних підрозділах галузі охорони здоров’я.
За іншим наказом Міністерства, діюча система управління якістю лабораторних досліджень є однією з умов державної акредитації лікувально-профілактичних закладів.
Проте медичні заклади не поспішають виконувати накази.
У… світі
Системи управління якістю занесені до Книги рекордів Гіннеса як найбільш вживані у світі.
Їх можуть впровадити підприємства будь-якої галузі. Причому учені довели прямий зв’язок між кількістю систем менеджменту у країні та рівнем її розвитку. Більше підприємств мають системи – країна живе краще.
Україна також поступово приєднується до держав, що вимагають від своїх підприємств високої якості товарів та послуг.

Підготувала прес-служба ДП "Чернігівстандартметрологія"

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

22:28
27-Жов-2021
У яких медичних закладах Чернігівщини МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з онкологією?
Діагностика і лікування онкологічних хвороб входять до Програми медичних гарантій та
22:19
27-Жов-2021
У Брюсселі відкрилася виставка про українських жінок-вчених «Наука – це вона»
26 жовтня у Посольстві України в Королівстві Бельгія відбулося урочисте відкриття укр
22:13
27-Жов-2021
EU4Climate - Уряд схвалив нову стратегію для досягнення Україною кліматичної стійкості до 2030 року
Уряд України схвалив стратегію, що має на меті перетворити Україну на більш екологічн
19:32
27-Жов-2021
У Чернігові відзначатимуть 100-річчя Першого Всеукраїнського Православного Церковного Собору УАПЦ
100 років тому у Києві відбувся Перший Всеукраїнський Православний Церковний Собор Ук
10:00
27-Жов-2021
Стара Європа відкриває очі на Росію: політичні фіаско Кремля 2021
Росія почала стрімко втрачати свої позиції в Європі. Неадекватна зовнішня політика Кр
19:10
26-Жов-2021
До 77-річчя розформування загороджувальних загонів у Червоній армії
29 жовтня 1944 року народний комісар оборони СРСР Йосип Сталін своїм наказом за номер
11:22
26-Жов-2021
Санкції в дії: у США проводять обшуки у будинках російського олігарха Дерипаски
Акції компанії "Русал", яка є одним з основних активів бізнесмена Олега Дерипаски, вп
09:27
24-Жов-2021
Сергій ЖАДАН про Валєра БОНДАРЯ - гуру, Вчитель. Історія про невідомого генія
Валєр БОНДАР – був українським митцем, незалежно від вписаності в офіційні канони, сп
19:05
23-Жов-2021
Юрій АНДРУХОВИЧ про Валєра БОНДАРЯ, видатного художника-графіка, інтелектуала, шляхетну й іронічну людину
Валєр БОНДАР – більше, ніж художник. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’ян
23:25
22-Жов-2021
Про нові правила міжрегіональних перевезень
З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень. Міністерство
Усі новини