реклама партнерів:
Головна » 2020 » Квітень » 17 » Чи виживуть кримчани в умовах карантину та як Росія про Крим забула

Чи виживуть кримчани в умовах карантину та як Росія про Крим забула


2020 » Квітень » 17
Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Фраза, яку вже колишній прем’єр Росії Мєдвєдєв вимовив, спілкуючись з кримськими пенсіонерами в 2016 році: «Грошей немає, але ви тримайтеся», стала крилатою, а кримчани зрозуміли, що Москві потрібен був просто шматок землі - півострів для подальшого базування Чорноморського флоту ВМФ Росії, але ніяк не місцеві жителі зі своїми радощами і печалями. Власне, Кремль мало турбують росіяни, так з чого йому переживати про громадян чужої країни.

Крим став дотаційним регіоном, і Москва не тільки не допомагає півострову, а й відбирає у населення останні гроші. Незважаючи на ситуацію з коронавірусом і очевидні проблеми з платоспроможністю кримчан, підприємство «Вода Криму», яке незаконно функціонує на анексованій території, почало активно розсилати споживачам оголошення з вимогою економити воду в умовах підвищеної готовності, визначеної указом так званого голови Криму Сергія Аксьонова №63-У від 17 березня 2020 року.

Згідно з роз'ясненнями підприємства, заборгованість по оплаті не допускається, відстрочки по законодавству держави-агресора не діють навіть під час епідемії коронавіруса і карантинних обмежень незважаючи на те, що саме москвичі завезли до Криму заразу.

Кримчани не уявляють, звідки їм брати гроші, так як роботи немає, а система кредитів також не діє. По квартирах ходять представники ЖЕКів, вимагають довідки про склад членів сім'ї, змушують громадян пускати в свої квартири «контролерів» для інвентаризації, а де-факто - опису майна. І цими посяганнями на приватну власність кримчан не здивуєш після того, як Путін ввів експропріацію земель в Криму і заборону на їх володіння колишніми власниками. Існує думка, що «влада» готується продавати з молотка квартири і будинки кримчан за борги по комунальним послугам.

Економічна ситуація в Криму ускладнюється з кожним роком. Вважалося, що провальними були курортні сезони 2014-2019 років, але виявилося, все ще попереду - курортний сезон 2020 року може так і не початися. Що буде з кримчанами в умовах карантину, який ввели до 1 червня і, ймовірно, продовжать, невідомо. На відміну від більшості росіян, жителі Криму не отримають допомоги з безробіття, адже багато хто працює без трудового договору. За даними Росстату в 2019 році, Крим увійшов до переліку регіонів з найбільшою часткою зайнятих у неформальному секторі економіки. 41,3% - це ще гірше, ніж в Калмикії і Бурятії, але ж у півострова унікальний природний потенціал і інфраструктура.

Росія перетворила кримський півострів із здравниці у полігон. За підсумками 2020 року, РФ знаходиться на дев'ятому місці в світовому рейтингу за розміром військового бюджету. Але на думку міністра оборони РФ Шойгу, цього все одно мало: «На тлі щорічно зростаючих витрат США та інших країн військовий бюджет Росії на протязі декількох років залишається практично незмінним. Якщо в 2018 році ми перебували на сьомому місці за кількістю військових витрат серед провідних держав світу, в поточному - на восьмому, а в наступному будемо вже на дев'ятому». По всьому півострову брязкають зброєю військові, в прибережних водах курсують нафтові танкери російських компаній, туристична галузь і сільське господарство в занепаді.

Від колишнього Криму, який любили мільйони туристів, не залишилося і сліду, як, власне, і від самих туристів. З моменту анексії туристичний потік скоротився, в Крим не приїжджають українці, росіяни вважають за краще відпочивати за кордоном, а не в «совку». Крим тепер ні здравниця, ні житниця, а дотаційний регіон. Опитування «Левада-Центру», через три роки після анексії, показав, 55% росіян, вважають неправильним, що РФ дає гроші на розвиток півострова в умовах загального скорочення витрат на освіту, охорону здоров'я, індексацію зарплат і пенсій. А в тому, що регіон дотаційний і джерелом засобів для вкладень і інвестицій в півострів є саме федеральний бюджет, впевнені понад 70% росіян.

Джерело: GUiLDHALL
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

22:08
18-Чер-2021
У Чорноморському регіоні НАТО проводить багатонаціональне навчання, в яких візьме участь і Україна
Такі спільні навчання - це ще один важливий крок і головний захід, спрямований на наб
22:41
14-Чер-2021
В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ
Лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу.
Коп
16:12
14-Чер-2021
Уламки імперії: як випускники російської розвідшколи псують авторитет своїх «дідів»
З кожним роком секретні операції спецпідрозділів Росії стають все більш відомими. Іст
20:48
12-Чер-2021
Нові два українських видання про країни Африки
Навесні 2021-го побачили світ книги Юрія Косенка «Сомалійські прислів'я мовою оригіна
18:56
11-Чер-2021
Чому сказилася Росія через напис "Героям слава!" на формі української збірної
УЄФА пішов на поводу у Росії і намагався заборонити гасло "Героям слава!" на формі ук
11:48
11-Чер-2021
Як працюють вакцини від COVID-19 та чи варто їх боятися. Вісім запитань до імунолога
1. Чому у вакцин виникає побічна дія і якою вона може бути?
Вакцина спричиняє
09:42
11-Чер-2021
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки: як псевдоукраїнські медіа маніпулюють громадською думкою
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проаналізував три пропагандис
15:56
10-Чер-2021
Безпека держави напряму залежить від захищеності її інформаційного та кіберпростору
Сьогодні Служба безпеки України реалізує весь комплекс заходів для інформаційної та к
14:32
10-Чер-2021
В Росії заговорили про відновлення «ГУЛАГу» та брак робочих рук в країні
Російські чиновники продовжують активно продукувати «постановочні» ідеї щодо можливих
14:47
09-Чер-2021
Tesla в Росії: чи стане американський бізнес вкладати кошти в хитку російську економіку
Адміністрація Президента Росії Володимира Путіна випустила спеціальну вказівку щодо а
Усі новини