реклама партнерів:
Головна » Чого потребують мешканці сиротинців крім солодощів, памперсів, миючих засобів, вживаного одягу?

Чого потребують мешканці сиротинців крім солодощів, памперсів, миючих засобів, вживаного одягу?


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Часто доводиться чути, що група людей навідалася у такий то дитячий будинок, накупивши для дітей апельсинів, бананів, соків і багато іншого смачненького. Здавалося б нічого незвичного у цьому немає, небайдужі допомогли сиротам. А може варто задуматися над запитаннями „Чого ж найбільше потребують діти?” та „Чи не завдаємо ми шкоди, даруючи дітям речі, які перелічені вище?”.
У когось може виникнути зустрічне запитання „Як можна нашкодити, зробивши подарунок сиротам?”. Відповідь проста: передаючи дітям переважно речі, які безслідно з’їдаються, зношуються та споживаються ми поступово формуємо їхнє хибне стійке переконання „Ми сироти, отже нас повинні усім забезпечувати”. Проте, коли вчорашні інтернатівці стикаються з реаліями буденного життя, звичне для них „допоможіть мені бо я сирота” спрацьовує далеко не завжди.
Одне, коли до дитячого будинку чи школи-інтернату приїздять у гості та привозять недовговічні речі люди, котрі організувалися за покликом серця і майже не обізнані у тонкощах української системи державної опіки. Такі люди заслуговують поваги та наслідування. Зовсім інше, коли „споживацький пайок” дітям везуть благодійні організації та фонди, які працюють не перший рік (особливо коли такі візити відбуваються до Великодня, Міжнародного дня захисту прав дітей, дня Святого Миколая).
Як тоді допомагати? Мешканці сиротинців такі ж діти, як усі інші. І потребують вони, у першу чергу, того ж, що й інші діти – навчання та виховання. Якщо очевидно, що держава не справляється із належним задоволенням побутових потреб дітей (ми веземо дітям одяг – виходить бюджетних коштів щоб закуповувати його вдосталь не вистачає), хіба важко дійти висновку про існування проблем із задоволення потреб освітніх та духовних?
Маємо й приклади для наслідування. Снятинський дитячий будинок-інтернат – заклад для сиріт з обмеженими можливостями. У ньому виховується понад 100 хлопців із фізичними та розумовими вадами. Однак, завдяки зусиллям директора цього інтернату Леоніда Онуфрійовича Шимчука, вихованці не блукають буднями по території, а зайняті продуктивною справою – кожен за своїми уподобаннями. Прийшовши на роботу в дитячий будинок Леонід Онуфрійович був здивований тим, що діти нічим не зайняті, мовляв на здорову людину монотонне середовище впливає негативно, а що й казати про дітей із вадами. Поступово в інтернаті з’явилися майстерні, цехи, ферми, підсобне господарство, творчий гурток. Сьогодні, ви можете допомогти Снятинському дитячому будинку-інтернату в незвичний, на перший погляд спосіб, придбати рукавиці чи віники, морську свинку чи папугу, відремонтувати взуття. І все це виготовлено чи вирощено самими вихованцями сиротинця.
Благодійна організація „Українська благодійницька мережа” взялася допомогти Снятинському дитячому будинку-інтернату відкрити нову майстерню – з виготовлення декоративних свічок. Таке виробництво – творчий процес, адже свічки можна робити найрізноманітніших форм, кольорової гами, використовувати ароматизатори. Для сиріт із фізичними та розумовими вадами цей процес є також трудотерапією, а також можливістю оволодіти професійними навиками, отримувати насолоду від праці та відчувати себе здатними самостійно здобувати щось як для себе, так і для інтернату. Українська благодійницька мережа також допомогла у створенні свічкової майстерні у іншому сиротинці – Роздільському дитячому будинку-інтернаті.
Ми стикалися і часом продовжуємо стикатися із нерозумінням деякими людьми того, чому ми збираємо пожертви саме на свічкові майстерні, а не на памперси, апельсини, соки, цукерки (та й усе інше з цього ряду). Переконані, що потрібно змінювати уявлення людей про роль їхніх дарунків для сиротинців, намагатися „не годувати бідного рибою, а дати йому вудку та навчити ловити цю рибу”.

Для довідки:
Ви можете зробити дарунок для свічкової майстерні:
1. Перерахувавши свою пожертву за наступними реквізитами: одержувач: БО „Українська благодійницька мережа”; код ЄДРПОУ 36498142; банк одержувача: ІФФ ПАТ „ПриватБанк”, МФО 336677, рахунок № 26001060399676; призначення платежу: благодійна допомога на потребу №2/24/2.
2. У інший зручний спосіб, в тому числі за допомогою платіжних карток Visa та MasterCard. Деталі на сайті: ubm.org.ua або за телефоном (0342) 502-403.

Джерело: БО „Українська благодійницька мережаМодуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
12:07
17-Квіт-2024
Відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів по Чернігову
Щойно відбулося засідання штабу з ліквідації наслідків ракетних ударів, - повідомляє
11:43
17-Квіт-2024
Ракетна атака рашистів по Чернігову: загиблі і багато поранених
У місті Чернігів триває рятувальна операція. Три ракетні удари по центру міста. Зруйн
19:25
16-Квіт-2024
Україна завдає росії потужні удари у відповідь!
Попри всю складність із боєприпасами, Україна завдає росії потужні удари у відповідь.
22:05
15-Квіт-2024
Сучасне стильне жіноче взуття: білі шкіряні кеди і кросівки

Жіноче взуття відіграє важливу роль у формуванні образу кожної модниці. У ній поєд

Усі новини