реклама партнерів:
Головна » 2011 » Червень » 30 » Чого українцям чекати від вільного продажу землі

Чого українцям чекати від вільного продажу землі


2011 » Червень » 30
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1154
Погляд. Версії


До Верховної Ради кабмін вже передав законопроект «Про ринок землі».
На розгляд у другому читанні чекає у парламенті і проект закону «Про земельний кадастр». Як повідомило Deutsche Welle джерело в українському Держземаганстві, 7-8 липня документи мають вже розглянути у сесійній залі. Якщо депутати підтримають урядові ініціативи, то до кінця року буде повністю сформована законодавча база для проведення земельної реформи та скасування мораторію на продаж землі.

Все для людей?
Як зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, купувати чорноземи матимуть виключне право лише громадяни України, фермерські господарства, а також держава. Іноземці не зможуть купити українські землі. Також власнику паю чи фермеру забороняється вносити в спільне підприємство з іноземцем свою частку у вигляді земельної ділянки. Покупця зобов’яжуть декларувати доходи в разі придбання угідь вартістю більше ніж 150 тисяч гривень. За перепродаж землі упродовж перших п’яти років стягуватимуть високе мито, а право оренди на ріллю можна буде використовувати як заставу в банку. В уряді переконують, що після реформи землевласники отримуватимуть більший і стабільний дохід від її оренди, тож продавати свої паї захочуть одиниці, вважає начальник головного управління Держкомзему в Чернігівській області В’ячеслав Швед. «Люди, які мають землю, цінують її. У законопроекті ж закладені норми, які дозволяють не тільки збільшити орендну плату десь на 3 відсотки, а й грошову оцінку землі збільшити на 1, 73 відсотка. То людина отримуватиме більше за свою землю. Не потрібно боятися зняття мораторію. Зараз це ми громадянам роз’яснюємо», - наголосив В’ячеслав Швед в інтерв’ю Deutsche Welle.

Нав’язування реформи
Однак попри активне роз’яснення плюсів функціонування в Україні ринку землі, українці не схвалюють цю урядову ініціативу. «Якщо земля продаватиметься, то вже й держава й не держава буде. Ясно там депутати собі землі вже набрали, а тепер можна і продавати»-, каже селянин з Івано-Франківської області. «Та це призведе до того, що всю нашу землю куплять іноземців через підставних. І громада тут нічого не вирішує. Буде так як нам нав’язують», - нарікає жінка з Полтавщини.

Між тим, близько 52 відсотків власників земельних ділянок є противниками вільного продажу сільськогосподарських угідь. Про це свідчать останні дослідження профільного проекту Світового Банку. Немає серед населення і підтримки намірів уряду у 2012 році скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Особливо негативно ставляться до цього керівники агропідприємств та фермери, йдеться у дослідженні. Люди побоюються втратити орендовані землі та нарікають що землю у селян скуплять монополісти, які мають достатньо коштів, аби придбати великі землемасиви. «Продаж землі – це кінець селу. Приїде два чоловіки з грошима, скуплять все і тоді немає сенсу людям залишатися у селі», - побоюється фермер з Херсонської області.

Монополізація можлива
Селянин з Херсонщини вже зараз розмірковує, чи саджати йому восени озимину, адже якщо з 2012 року земля буде вільно продаватися, то пенсіонери та молодь, яка вже живе у містах, та у яких фермер орендує їхні паї, захочуть відразу позбутися земельних наділів. Цю тенденцію підтверджують і експерти Світового Банку. У їхньому дослідженні відзначається, що 50 відсотків власників паїв проживають за межами населених пунктів і прибуток від орендної плата за землю їх не задовольняє. Тож за можливості ці люди ладні продати свої земельні ділянки. При цьому експерти ринку зауважують, що відразу після скасування мораторію ціна на землю буде не надто високою через надмірну пропозицію. Тож монополізація землі цілком реальна, навіть зважаючи на законодавчі обмеження, попереджають аналітики.

Автор: Лілія Гришко
Редактор: Дмитро Каневський
Джерело: http://europe.newsru.ua/
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

19:17
25-Лют-2020
Від початку існування метою гурту Go_A було популяризувати українську мову
Про це в інтерв’ю "Прямому" розповіла солістка гурту Go_A Катерина Павленко.
"
21:08
24-Лют-2020
Забужко: “В Укpaїнi зapaз фopмують “шлункoвo-кишкoву” нaцioнaльну iдeнтичнicть. Цe пoвopoт у СРСР. .."
Пиcьмeнниця Окcaнa Зaбужкo зaявилa, щo нинiшня pитopикa влaди Укpaїни cвiдчить пpo тe
12:50
22-Лют-2020
Озеро Світязь на Волині катастрофічно обміліло: шокуючі фото
Озеро Світязь у Волинській області зараз опинилося на межі екологічної катастрофи: на
09:47
22-Лют-2020
У чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся вечір-реквієм
Небайдужі чернігівці вийшли на Красну площу, де стояла барикада під час Революції Гід
09:37
22-Лют-2020
Люди хотіли спалити санаторій, аби не довезли сюди евакуйованих – голова сільради Нових Санжар
За словами голови сільради Нових Санжар Інни Коби, через непоінформованість місцевих
18:13
21-Лют-2020
Народний артист України Андрій Демиденко отримав почесну нагороду імені Франца Кафки
Знаний український поет, автор багатьох популярних пісень, народний артист України Ан
10:53
21-Лют-2020
Як колишні регіонали СБУ хочуть реформувати
Наразі відбуваються кулуарні баталії щодо майбутньої реформи вітчизняної спецслужби –
17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
11:31
19-Лют-2020
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні у Чернігові
20 лютого, у четвер, у Чернігові відбудуться заходи з вшанування Героїв Небесної сотн
17:51
18-Лют-2020
18 лютого народився американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні Джеймс МЕЙС
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський істори
Усі новини