реклама партнерів:
Головна » Чому екс-регіонали разом з "противсіхами" підклали свиню секретарю РНБО Олександру Турчинову

Чому екс-регіонали разом з "противсіхами" підклали свиню секретарю РНБО Олександру Турчинову


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Невдале голосування за розширення повноважень РНБО та її секретаря Олександра Турчинова чітко окреслило можливу лінію розколу в правлячій коаліції. Першу скрипку знову зіграли парламентські "противсіхи"
Під радісні оплески колишніх регіоналів з "Опозиційного блоку" Верховна Рада так і не змогла прийняти президентський законопроект про розширення повноважень РНБО та його секретаря Олександра Турчинова.
За документ знайшлося лише 223 голоси, стільки ж набралося і за повторне голосування. За розширення повноважень Турчинова голосували фракції Блоку Порошенка, "Народного фронту" а також групи "Воля народу" Ігоря Єремеєва та "Економічний розвиток" Віталія Хомутинніка. "Батьківщина", "Самопоміч", Радикальна партія та "Опозиційний блок" не дали за документ жодного голосу. Майже не голосували і позафракційні, в тому числі і з групи "Укроп", що орієнтується на Ігоря Коломойського. В підсумку законопроект був направлений на повторний розгляд.
Отже екс-регіоналам і справді було чому так голосно радіти. По-перше, не відбулося суттєвого підсилення Олександра Турчинова, який на відміну від чинного президента значно менш толерантний до колишніх регіоналів, а по-друге розкол в коаліції за зразком помаранчевої команди, про який давно мріяли "опозиціонери", нарешті набув реальних рис.
При чому винуватцями цієї ситуації знову стали політики, яких в тій чи іншій мірі можна записати до "противсіхів". Представники трьох політсил, що не підтримали "підсилення" Турчинова, пояснили своє рішення нібито порушенням Конституції, яке міститься в законі, та тим, що секретар РНБО разом з новими повноваженнями отримає потенційну можливість узурпувати владу. Усі доводи глави фракції БПП Юрія Луценка та представника "Народного фронту" Сергія Пашинського про те, що порушень Конституції немає, як і ризику узурпації, на коаліційних опозиціонерів не подіяли.
Попри майже одноголосні зауваження до законопроекту, насправді кожна з політичних сил мала власні причини провалити це дуже важливе голосування. Для партії Ляшка, яку уже давно пов’язують з колишнім главою адміністрації Януковича Сергієм Льовочкіним, таке голосування здається цілком природнім. По-перше, воно повністю лягає в канву "противсіхства", по-друге дозволяє, зберігаючи обличчя непримиренного патріота, голосувати так, як вигідно екс-регіоналам.
Що стосується "Самопомочі", яку пов’язують з дніпропетровським губернатором Ігорем Коломойським, то йому аж ніяк не вигідно отримати в особі Турчинова серйозного конкурента в якості людини, здатної рішуче наводити лад у державі. Адже саме на безпорадності державних інститутів так любить піаритися Ігор Валерійович, позиціонуючи себе та свою команду єдиною силою, здатною всерйоз протидіяти сепаратизму. Разом з "Самопоміччю" проти законопроекту проголосували і відверто "проколомойські" депутати.
Що стосується "Батьківщини", то тут швидше за все вирішальну роль зіграла неможливість Юлії Тимошенко змиритися зі "зрадою" та піднесенням свого колись найближчого партнера Олександра Турчинова, який завжди був в тіні харизматичної Юлії Володимирівни.
Можна не сумніватися, що президентський законопроект щодо РНБО таки буде прийнятий, адже знайти три вирішальні голоси для Порошенка не може бути серйозною проблемою. Але, по-перше, втрачено час, який на війні вартує надто дорого. По-друге, залишився неприємний присмак від сьогоднішнього голосування, яке, за великим рахунком, стало першим невдалим голосуванням з важливих питань для нової коаліції. Все це дуже нагадує майже недієздатну помаранчеву коаліцію після позачергових виборів 2007 року, коли перевага демократичних сил складала лише два мандати, з чого не гребували користатися регіонали. Тепер подібна загроза повстала і перед чинною коаліцією, яка налічує більше 300 голосів.
Цей неприємний присмак не вдалося "перебити" навіть голосуванню за відмову від позаблокового статусу, за що дружньо віддали голоси аж 303 нардепи. Адже, попри всю пафосну риторику про необхідність вступу до НАТО, це питання досить віддаленого майбутнього, а формальна відмова від позаблоковості - це лише кількаденний піар для деяких політиків та можливість подратувати Кремль. Все це жодним чином не змінить ані ситуацію на фронті, ані співпрацю з країнами ЄС та США і тим більше не підвищить боєздатність збройних сил тим більше напередодні нових можливих переговорів у "мінському форматі".

Джерело: espreso






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
16:29
19-Лис-2024
Україна вдарила ракетами по РФ після дозволу Байдена!
За даними джерел Цензор.Нет, сьогодні вперше в історії ЗС України завдали удар по вій
20:27
17-Лис-2024
Байден дозволив Україні завдати ударів по Росії американськими ракетами великої дальності
Про це пише газета The New York Times з посиланням на офіційних осіб США.
За д
19:41
17-Лис-2024
Генерал Валерій Залужний попереджає: війна на виснаження і допомога запізнілими і малими порціями цьому не допоможуть
На круглому столі в рамках роботи міжпартійної парламентської групи на підтримку Укра
Усі новини