реклама партнерів:
Головна » 2021 » Квітень » 27 » Чому і яким чином ЄС підтримує Україну

Чому і яким чином ЄС підтримує Україну


2021 » Квітень » 27
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
20/04/2021 – Блог Високого представника Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики/Віцепрезидента Європейської Комісії Жозепа Борреля

Напруга всередині та довкола України швидко зростає. Під час зустрічі Ради ЄС із закордонних справ ми надіслали чіткий сигнал нашої колективної підтримки суверенітету та територіальної цілісності України у зв’язку з розгортанням Росією військ та її негативними діями і провокаціями, що тривають.

Вкотре наша щомісячна зустріч міністрів закордонних справ ЄС відбулася в режимі відеоконференції через пандемію. Ми знову присвятили багато уваги зростанню напруженості в східній частині нашого континенту. Цього разу ми значною мірою зосередилися на Україні і на найбільш ефективних шляхах її підтримки, адже вона зіштовхується з рядом викликів, кількість яких зростає. Найголовніший з них полягає у тривалій військовій присутності РФ, обсяг якої навіть зріс.

Я запросив Міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу долучитися до нашої зустрічі, щоб ми могли безпосередньо заслухати його оцінку викликів, з якими зіштовхується Україна та обговорити те, як ЄС і його країни-члени можуть найкращим чином адаптувати нашу вже наявну суттєву підтримку. У нашому обміні думками ми торкнулися кількох аспектів.

"Україна зіштовхується з російською агресією вже протягом років... Особливо тривожним є нарощування військової присутності поблизу українських кордонів і в незаконно анексованому Криму”.

По-перше, це безпека і конфлікт в Україні. Протягом років Україна зіштовхується з російською агресією. Крім того, Москва не йде назустріч Києву у вирішенні конфлікту. Особливо тривожним є нарощування військової присутності поблизу українських кордонів і в незаконно анексованому Криму. На цих територіях зосереджено понад сто тисяч російських військових. Разом з партнерами з Великої сімки ми закликали Росію припинити цю небезпечну ескалацію. Крім того, Росія оголосила про закриття окремих частин акваторії Чорного моря до жовтня 2021 року для проведення військових навчань, що є черговою провокацією і порушує принцип свободи судноплавства, гарантований Конвенцією ООН з морського права (UNCLOS).

Зі свого боку я наголосив, що ми високо оцінюємо стриману відповідь України. Ми повинні продовжити спонукати Росію до деескалації та послаблення напруженості. Ми маємо разом відкинути спроби Росії позиціонувати себе посередником, а не стороною конфлікту.

Ми вкотре підтверджуємо нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та знову наполягаємо на необхідності повного виконання Мінських домовленостей.

"Нині настав час для деескалації. Ми дуже пильно слідкуємо за розвитком подій і повинні бути готові розглянути варіанти наших дій у разі продовження агресії”.

Ескалація напруженості вимагає як принципової позиції, так і посилення дипломатичних зусиль. Ми домовилися, що маємо дотримуватися єдиної позиції у наших двосторонніх перемовинах з Росією і в усіх відповідних міжнародних форматах, таких як Велика сімка й ОБСЄ, а також за участі США, і узгоджено виражати непохитну солідарність з Україною. Ми будемо продовжувати підтримувати зусилля в рамках Нормандського формату і діяльність ОБСЄ, зокрема Спеціальної моніторингової місії, а також інші заходи зі зміцнення миру. Нині настав час для деескалації. Ми дуже пильно слідкуємо за розвитком подій і повинні бути готові розглянути варіанти наших дій у разі продовження агресії.

Говорячи про майбутні плани, Голова Європейської ради Шарль Мішель і я підтвердили свою участь у саміті Міжнародної Кримської Платформи, що відбудеться 23 серпня у Києві. Ця подія стане важливою нагодою, аби привернути увагу до незаконної анексії Криму, а також до нашої більш широкої підтримки України.

“Реформи роблять Україну більш стійкою і сильною, саме тому ми залучили понад 16 мільярдів євро на підтримку реформ з 2014 року”

По-друге, ми обговорили реформи. Україна досягла значного прогресу, але попереду багато роботи, зокрема у сфері боротьби з корупцією та впровадження судової реформи. Реформи роблять Україну більш стійкою і сильнішою, саме тому ми залучили понад 16 мільярдів євро на підтримку реформи з 2014 року. Це робить Україну найбільшим реципієнтом фінансової підтримки Європейського Союзу. Ми погодилися з Міністром Кулебою, що економічна інтеграція України і гармонізація законодавства з ЄС сприятиме економіці та торгівлі України.

По-третє, ми продовжимо підтримувати Україну в боротьбі з пандемією. Минулої п’ятниці ініціатива COVAX доставила в Україну 117 000 доз вакцин проти COVID-19. Крім того, заплановано доставку майже трьох мільйонів доз вакцин до кінця червня. Як ми неодноразово повторювали, Європейський Союз є переконаним прихильником багатосторонньої взаємодії у питанні розподілу вакцин і одним із найбільших донорів ініціативи COVAX.

Звісно, говорячи про Україну, не може залишити поза увагою ситуацію всередині Росії та у відносинах з нею. На жаль, негативні тенденції, які ми спостерігаємо в Росії протягом певного часу, продовжуються. Поводження з Навальним є цьому доказом. Я здійснив поїздку до Москви на початку лютого, щоб порушити напряму з російським керівництвом це питання, але Росія, очевидно, вирішила продовжувати рух обраним курсом.

Це призвело до ситуації зі здоров’ям Навального, що викликає велике занепокоєння. Ми чітко заявили, що очікуємо отримання ним необхідної медичної допомоги від тих лікарів, яким він довіряє (що цілком логічно, з огляду на те, що раніше його отруїли). Ми вважатимемо російську владу відповідальною за його долю.

Я вже раніше зазначав, що Росія відокремлюється від Європи. Як Європейський Союз, ми повинні і ми зробимо висновки, при цьому захищаючи принципи, що лежать в основі європейської безпеки, і підтримуючи партнерів, які поділяють наші інтереси і цінності.

EU Delegation to Ukraine
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

12:10
06-Трав-2021
Національний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екскурсійну діяльність
З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національно
11:53
05-Трав-2021
Здоровий глузд чи «пабєдобєсіє»: російський актор відверто засудив «святкування» 9 травня в Росії
Російський актор Павєл Майков, більш відомий як герой російського кримінального серіа
11:48
04-Трав-2021
Білогірське водосховище в окупованому Криму почало різко міліти
У Білогірському водосховищі почав істотно знижуватися рівень води після того, як окуп
11:55
30-Квіт-2021
В мережі Інтернет війна за свідомість іде кожен день – офіційний сайт СБУ
Офіційний сайт СБУ оприлюднив інформацію, згідно з якою кіберфахівцями заблокована ді
22:59
27-Квіт-2021
У Чернігові вшанували пам’ять українських визволителів Криму 103 роки тому
«Кримський похід армії УНР», — під такою назвою 27 травня в студії «Мікрофони» Черніг
00:22
27-Квіт-2021
Україна отримала від ЄС другу партію вакцин у кількості 367 тис. доз від COVID-19
Вже через через тиждень після першої поставки вакцин за програмою COVAX, Україна безк
00:14
27-Квіт-2021
Чому і яким чином ЄС підтримує Україну
20/04/2021 – Блог Високого представника Європейського Союзу із закордонних справ і бе
21:05
26-Квіт-2021
Про Чорнобиль до та після згадали у Чернігові

26 квітня в студії «Мікрофони» Чернігівського обласного молодіжного це

20:20
23-Квіт-2021
На 25 квітня сплановано проведення низки провокацій проти України
25 квітня цього року сплановано проведення низки провокацій проти України із використ
19:34
23-Квіт-2021
В Україні стрімко зростає кількість кібератак на об’єкти життєзабезпечення держави - СБУ
В прес-центрі СБУ заявили, що Ситуаційний центр кібербезпеки, який функціонує при від
Усі новини