ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Глина - порода унікальна: з неї і посуд роблять, і прикраси. В давнину глиною прали білизну і вовняну пряжу. Єгиптяни використовували її при бальзамуванні, а Людовік XIV брав глину всередину при розладах шлунка. Не втратила глинотерапія своєї актуальності і сьогодні.
Як лікують глиною? На сьогоднішній день існує більше 60 різних варіантів глинотерапії, повідомляють новини в Україні. У Китаї, наприклад, підбір глини будується на теорії У-СІН (теорія про п'ять першоелементів: дерево-вогонь-земля-метал-вода). Суть еезаключается в тому, що кожному елементу відповідає глина певного кольору і властивості. Сеанс глинотерапія починається з розрахунку індивідуальних біоритмів по року, місяця, числа та часу народження людини. Східні цілителі вірили, що в даті народження зашифрована інформація про біоритми всіх основних органів і систем організму. Вирахувавши їх за спеціальними таблицями, можна визначити слабкі місця в організмі людини. Так, біоритм року народження відповідає за основну життєву силу, за загальне самопочуття, біоритм місяця - за дихання і регенераційні процеси і т.д. Спираючись на отримані дані, фахівець підбирає ту чи іншу глину, а якщо є необхідність, то відразу декілька порід. Тільки після цього він приступає безпосередньо до самої процедури, яку передує точковий масаж. Причому особливу увагу приділяється долонях і ступнях, на яких опрацьовуються біологічно активні точки, які відповідають за роботу легенів і нирок. Стимуляція роботи цих органів вкрай важлива, тому що під час сеансу з організму виводиться величезна кількість токсинів, позбутися яких необхідно якомога швидше. Після цього на певні біологічно активні точки тіла наноситься глина, завдання якої активізувати роботу внутрішніх органів і систем. Зазвичай на це йде від трьох до восьми різних видів глини (їх наносять на проекційні зони різних органів).
Корекція душевного стану За допомогою глини можна коректувати і душевний стан. Наприклад, щоб підвищити самооцінку, на центр лоба наноситься червона глина. Причому глінотерапевту важливо знати, в чому причина невпевненості в собі. Якщо комплекс розвинувся через зовнішніх даних, потрібна глина одного з першоелементів, а якщо з-за кимось нанесеної образи (хтось розкритикував, висміяв), тоді в неї потрібно додати фруктові екстракти та ефірні олії, які скорегують емоційний фон.
Очищення організму Але і це ще не всі терапевтичні можливості глини. Як показує практика, глина - це потужним адсорбентом, який часто застосовується для очищення організму від токсичних речовин і шлаків. Приймаючи глину всередину, можна домогтися очищення шлунково-кишкового тракту, поліпшення роботи печінки, нормалізації метаболізму і корекції мінерального складу організму. Для цього слід два рази на день випивати по склянці глиняного «молочка». Приготувати його дуже легко. Для цього слід взяти 1 чайну ложку блакитний (аптечної) глини, дозволеної для прийому всередину. Залити склянкою чистої води, розмішати і залишити на підвіконні на ніч. Наситившись енергією місяця і відстояли, глиняне «молочко» можна пити (головне, не піднімати з дна осілу глину). Приймати цей очищуючий напій краще всього вранці за 30 хвилин до сніданку і ввечері (перед сном).
Від чого залежить колір глини? На сьогоднішній день відомо понад десять видів глин, що розрізняються кольором, текстурою, мікроелементний і мінеральним складом. Всі ці характеристики багато в чому залежать від родовища, а також глибини залягання породи. Білу глину зазвичай видобувають в Китаї або на північно-заході Росії. Склад порід може відрізнятися, але основний компонент - алюміній - присутній у білій глині завжди. При нанесенні на шкіру біла глина надають підсушуючу, очищає, антисептичну і регенеруючу дію. Завдяки здатності вбирати в себе токсичні речовини і зв'язувати їх в нерозчинні форми, біла глина часто використовується як адсорбент при захворюваннях кишечника. Блакитна глина родом з Болгарії. Косметологи застосовують її як пом'якшувальну, тонізуючу, відбілюючий і очищувальних шкіру засіб. Застосовують її і для нормалізації діяльності щитоподібної залози, а також для підвищення рухливості суглобів і зниження м'язової слабкості. Батьківщина зеленої глини - Урал. Саме тут видобувається богатаякремніем порода (цього мінералу в ній 50%). Мається на зеленій глині також магній, кальцій, марганець, фосфор і цинк. Віддаючи людині все мінеральне багатство, порода чудово бореться з лупою, зміцнює стінки кровоносних судин, стимулює жировий обмін, активізує ріст волосся. Своїм кольором червона глина зобов'язана оксидом заліза і міді, які містяться в ній у високих концентраціях. У порівнянні з зеленої та білої глинами, червона не такий сильний адсорбент, хоча теж сприяє виведенню з організму токсинів. Але головна заслуга цієї породи в тому, що вона добре поповнює нестачу заліза в організмі, покращує кровопостачання шкіри, знижує алергічні реакції. Найчастіше червону глину рекомендують як відновлюючого кошти після перенесених серцевих нападів, при гіпотонії, варикозному розширенні вен, нервових і ендокринних хворобах. Видобувають її в горах, що примикають до пустелі Сахарі, і на півдні Франції (у Провансі). Чорну глину (по суті, це мулові відкладення моря) видобувають на півдні Росії. Порода славиться високим вмістом кремнію, кремнезему, азоту, марганцю, титану, кальцію і натрію. Її вважають одним з найсильніших засобів проти целюліту, синців і ушібов.Регулярное застосування чорної глини активізує внутрішньоклітинний обмін, відновлює клітини епідермісу, нормалізує роботу сальних залоз. Цей вид глини знімає запалення шкіри і внутрішніх органів, а також нормалізує роботу серцевого м'яза. Жовта глина - сибірячка. Зазвичай її застосовують для відновлення здоров'я пацієнтів, що перенесли інсульт, при захворюваннях шлунка і кишечника, головних болях, остеохондрозі. Цей вид глини надає ранозагоювальну, заспокійливу та антисептичну дії. Вона нормалізує роботу нервової системи, успішно бореться з депресією, стимулює імунітет і досить ефективно виводить токсини.
Дякуємо за інформацію косметолога, глінотерапевта Олену Лагута, а також начальника відділення нетрадиційних методів лікування Ірпінського військового госпіталю Дмитра Варламова.