реклама партнерів:
Головна » Cитуація з незаконним насильством в міліції повільно погіршується

Cитуація з незаконним насильством в міліції повільно погіршується


Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
"Якщо найближчим часом не буде вжито ніяких заходів, то відчуття безкарності, з яким вже сьогодні багато співробітників органів внутрішніх справ застосовують незаконне насильство, стане частиною їхньої роботи»
Кількість випадків незаконного насильства в органах внутрішніх справ протягом 5 останніх років практично не змінилася.
Про це кореспонденту УНІАН повідомив директор Харківського інституту соціальних досліджень Деніс Кобзін, посилаючись на результати досліджень цього інституту.
За його словами, відбулося незначне зниження випадків незаконного насильства на етапі затримання, але це практично компенсувалося зростанням випадків незаконного насильства на етапі розслідування
Як зазначив Д. Кобзін, в цілому в Україні щорічно піддаються незаконному насильству біля 500-600 тис. осіб на етапі затримання. Від 100 до 120 тис. осіб потерпають від тортур в органах внутрішніх справ.
Також, на думку експерта, завдяки зусиллям правозахисників і ЗМІ проблемі тортур і незаконного насильства сьогодні приділяється значно більше уваги, ніж раніше. «Це дозволило зрушити громадську думку. Якщо раніше в 2004 році достатньо велика кількість українських громадян виправдовували ті чи інші види тортур (в різних областях ми виявляли від 30 до 40% людей, які говорили про те, що вони допускають застосування тортур і насильства у правоохоронній діяльності), то у 2010 році біля 80% опитаних вважають тортури і незаконне насильство абсолютно неприпустимими в діяльності органів внутрішніх справ», - сказав Д. Кобзін.
За його словами, така тенденція спостерігається і в ставленні самих співробітників органів внутрішніх справ. Там біля 40% опитаних вважають тортури і незаконне насильство абсолютно неприпустимими, але порівняно із цифрами 2004 року, на думку Д.Кобзіна, це «суттєвий зсув» – майже на 20%.
Серед причин тортур експерт називає незабезпечення найбазовіших прав на етапі затр! имання, коли людина не може скористатися правовою допомогою, не може повідомити про сам факт затримання і місце знаходження, а також відсутність доступу до медичної допомоги.
Крім того, серед причин Д. Кобзін назвав кризу, яка на сьогодні існує в органах внутрішніх справ. «Співробітники прокуратури і органів внутрішніх справ нарікають і на слабке фінансування, і на пов`язаний із цим слабкий професійний відбір, і на недосконалість законодавчої бази», - стверджує він.
Але однією з ключових причин, на думку експерта, є відсутність ефективного розслідування випадків незаконного насильства і тортур в органах внутрішніх справ. «Жертва незаконного насильства не може сподіватися на те, що її випадок буде ефективно розслідуваний», - вважає Д. Кобзін.
Директор Харківського інституту соціальних досліджень розповів, що існує також проблема із отриманням медичної допомоги жертвами незаконного насильства «Їм нелегко пройти медичне освідчення, яке потім стане основою для порушення кримінальної справи чи доказом в суді... Якщо ви хочете підтвердити факт побиття вас співробітниками органів внутрішніх справ, отримати медичні документи, для цього вам треба отримати направлення до міліції. Ця система дуже сильно перешкоджає подальшому ефективному розслідуванню», - заявив він.
За висновком Д.Кобзіна, ситуація з незаконним насильством в органах внутрішніх справ повільно погіршується. «Ми не бачимо радикального погіршення, хоча ті 39 випадків смертей в райвідділах, які на сьогоднішній день визнало навіть Міністерство внутрішніх справ, не можуть не турбувати. Якщо найближчим часом не буде вжито ніяких заходів, то відчуття безкарності, з яким вже сьогодні багато співробітників органів внутрішніх справ застосовують незаконне насильство, стане частиною їхньої роботи», - вважає експерт.

Джерело: Харківська правозахисна група







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
Усі новини