20:57 23-Лис-2024 Доба Гетьманщини в постатях Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу | 22:02 22-Лис-2024 Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма |
19:10 22-Лис-2024 У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для | 22:00 21-Лис-2024 Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже |
19:50 21-Лис-2024 До Дня Гідності та Свободи День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента | 18:46 21-Лис-2024 18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде |
Як вже повідомлялося, на Афоні виявили старовинний рукопис XVII – XVIIІ століть з записами українських гетьманів та козацької старшини, які щедро жертвували на афонські монастирі. Знахідку здійснено в рамках наукової експедиції Міжнародного інституту афонської спадщини ( www.afon.org.ua ) з пошуку в архівах Афону документів про духовно-історичні зв’язки з афонськими монастирями.
За сл ... Читати далі»
26-Сер-2018
Черняков
Продовжуються археологічні дослідження біля першої музичної школи ім. С.В. Вільконського (територія Окольного граду м. Чернігова).
Вже виявлено понад 500 артефактів, залишки забудови різних періодів. Серед численних знахідок – підвіска із зображенням святого воїна, хрестики, металеві та скляні каблучки, вістря стріл, уламок кахлі із зображенням коронованого лева, інформує ... Читати далі»
24-Сер-2018
Черняков
Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х.
«СИМВОЛ ТВОЄЇ СВОБОДИ. 100 років Державного герба України» — так називається виставка, яку 23 серпня у центрі Києва відкрили Український інститут на ... Читати далі»
23-Сер-2018
Редактор
Експерти з історичних питань висунули досить цікаву, сміливу та знакову пропозицію щодо відновлення історично справедливості.
Як повідомили представники Kyiv Civilization Unia & Kyiv Blockchain Unia, стосовно Російської Федерації планується подати ряд міжнародних судових позовів щодо припинення незаконного використання назв «Русь» та «Росія», які належать Україні, та відшкодування шко ... Читати далі»
14-Сер-2018
Експерт
Знімальна група фільму «Стус» повідомила, що поступилася під тиском із боку громадськості і критики в соцмережах і ухвалила дозняти сцену суду над Василем Стусом, на якому адвокатом поета тоді був нинішній олігарх і кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук.
...
Читати далі»
11-Сер-2018
Редактор
Благодійна Акція «Третій вік: задоволення від читання» відбудеться всьоме у межах 25-го Book Forum у Львові 20-23 вересня. Про це порталу "Європейська Україна" повідомляють організатори заходу.
Акція орієнтована на людей, які, незважаючи на вік, зуміли зберегти смак до життя, активних та креативних членів сучасного суспільства. Ми, організатори, ставимо за ціль творити соціальну платф ... Читати далі»
10-Сер-2018
Редактор
Чому Україна розпочала релігійну війну з Росією? Це черговий PR для влади або спроба щось приховати від людей? Однозначна відповідь – ні! Томос для України - це можливість відновити історичну справедливість, яку імперська Росія та її нащадки у вигляді СРСР та сучасної РФ всіляко намагаються приписати саме собі.
«Значення буде глобальним. Надання Томосу — це кінець московських спекуляц ... Читати далі»
10-Сер-2018
Експерт
"За останні 10 років в Україні зникла половина вітряних млинів. На території Черкащини у 2009 році було 16 вітряків, зараз – 9", – говорить керівник Української млинологічної асоціації Назар Лавріненко.
Розповів ... Читати далі»
09-Сер-2018
Черняков
Основна увага приділена змаганню на сайті «Чернігівщина туристична» у номінації «Музейний заклад» (https://chernihivregion.travel/competitions/5-nominatsiya-muzejnij-zaklad). Тут є свої лідери і аутсайдери, але головна суперечка розгорнулася між кількома музейними закладами: Менським краєзнавчим
...
Читати далі»
28-Лип-2018
Черняков
У Чернігівській міській бібліотеці імені Олександра Довженка презентували книжку цікавих казок та оповідань «української італійки» Людмили Шутько «Як подружитися з часом?». Її попередні три книжки – «Закон радості», «Гуртожиток у лісі» та «Чи є душа у дерева?» з прекрасними кольоровими ілюстраціями чи не на кожній сторінці відомої художниці Марини Скоробагатько вийшли великими накладами і викликал
...
Читати далі»
26-Лип-2018
Редактор
Днями надруковано набір листівок «Старий Чернігів». На дванадцяти листівочках представлено будинки ХІХ — поч. ХХ ст., малюнки виконані у стилі «почеркушки» архітектором Костянтином Нагорним. Історичну інформацію про будівлі підготували Олена Терещенко та Сергій Черняков.
Костянтин Нагорний пише: «цей цикл робіт із замальовками старих будинків Чернігова я називаю «почеркушками». У цьом ... Читати далі»
20-Лип-2018
Черняков
До завершення 92-го театрального сезону творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка підготував для своїх шанувальників святковий концерт за участю вокалістів, артистів драми і балету театру. Музичне оздоблення концертної програми створював високопрофесійний театральний оркестр під орудою головного диригента театру Олексія Рощак
...
Читати далі»
28-Чер-2018
Майшев
11 червня 2018 р. на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка відкрився Міжнародний театральний фестиваль моновистав «Чернігівське відлуння–3» #CheVidlunnya. До цьогорічної фестивальної програми включено 8 різножанрових моновистав у виконанні яскравих, талановитих акторів з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Ізраїлю, Молдови, України.
... Читати далі»
18-Чер-2018
Журналіст
У чарівному місті Бердянську, на Азовському морі, з великим успіхом відбувся ХХ ювілейний Всеукраїнський фестиваль журналістів «Азовське літо – 2018», переможцями якого чернігівці: журналістку, письменницю, науковця, доктора наук із соціальних комунікацій, професора, академіка Тетяну Дзюбу нагороджену за найкращий матеріал, а відомого президента Міжнародної літературно-мистецької Академії України,
...
Читати далі»
13-Чер-2018
Журналіст
11 червня 2018 року на головній сцені області відкрився Міжнародний театральний фестиваль моновистав «Чернігівське відлуння» (#CheVidlunnya), започаткований три роки тому в Чернігівському академічному облмуздрамтеатрі імені Т.Г.Шевченка. До цьогорічної фестивальної програми включено вісім різножанрових моновистав у виконанні яскравих, талановитих акторів з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Ізраїлю
...
Читати далі»
12-Чер-2018
Журналіст
Високоповажний Пане Президенте!
Вельмишановний Петре Олексійовичу! Мене звати Сергій Вікторович Дзюба. Я – український письменник, журналіст, критик, перекладач, керівник громадської організації «Міжнародна літературно-мистецька Академія України», котра наразі об’єднує відомих письменників, перекладачів, науковців, журналістів та громадських діячів із 55-ти держав світу. Мешкаю в Чер ... Читати далі»
01-Чер-2018
Майшев
У 2018-2019 роках відбувається Ювілейний ХVI Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута». Уся культурна громадськість України святкуватиме 30-річчя фестивалю, який починаючи з обласних відбіркових конкурсів 1988 року та фіналу 1989 року у Чернівцях до нині формує українську національну музичну масову культуру.
19-20 травня у Чернігівському академічному ... Читати далі»
25-Трав-2018
Журналіст
З приємністю хочеться зазначити, що наш Чернігівський академічний театр імені Т.Г.Шевченка – бажаний гість на кращих сценічних майданчиках та найвідоміших театральних форумах України. У цьому театральному сезоні шевченківці отримали запрошення взяти участь у таких престижних фестивалях, як Полтавський фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя», ІІІ Міжнародний фестиваль «І люди, і ляльки
...
Читати далі»
23-Трав-2018
Майшев
Відкриття виставки «Світ пізнання» відбудеться 18 травня о 12.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу).
Експозиція складається з двох частин: анімалістичні картини відомого українського графіка, художника-анімаліста Геннадія Глікмана і дитяча іграшка із колекції київського колекціонера Вячеслава Преподобного. Глікман ... Читати далі»
17-Трав-2018
Черняков
ІV Карнабідівські читання приурочені 20-річчю надання статусу національного Чернігівському державному архітектурно-історичному заповіднику.
Запрошуємо дослідників та краєзнавців взяти участь у науковій конференції. Дата і місце проведення читань: 4-5 жовтня 2018 року, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», вул. Преображенська, ... Читати далі»
11-Трав-2018
Черняков
|
Останні новини
Модуль не активізовано (module is not installed)