реклама партнерів:
Головна » 2012 » Травень » 11 » Дефолт України відкладається... до наступного року?

Дефолт України відкладається... до наступного року?


2012 » Травень » 11
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1035
ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Вказуючи на високі темпи накопичення зовнішнього і внутрішнього боргу в Україні та загрозу боргової кризи, економісти радять розпочати радикальні реформи та відновити співпрацю з МВФ.
Державний борг України наприкінці першого кварталу склав 483,298 мільярда гривень, що означає його збільшення за останні два роки на 52 відсотки. Такі цифри озвучив на прес-конференції у четвер, 10 травня, колишній міністр економіки України Віктор Суслов. За словами екс-міністра, накопичення надмірних державних боргів є найбільш вразливим місцем у політиці нинішнього уряду. Лише цього року, повідомив Суслов, Україні необхідно сплатити 95,483 мільярда гривень боргів: 53,208 мільярда складають виплати за внутрішнім, а ще 42,275мільярда гривень - за зовнішнім боргом.

Цього року впораємося
Цього року, переконаний гендиректор Бюро економічних та соціальних технологій Валерій Гладкий, Україна ще впорається з обслуговуванням боргів, "в тому числі і перед МВФ". Свою впевненість у цьому Гладкий пояснює тим, що від початку року в Україну надійшло 48 мільярдів доларів, а було виплачено 43 мільярди.
Крім того, зазначає експерт, ажіотаж населення навколо скупівлі валюти вщух, а НАК "Нафтогаз України" знизив обсяги закупівлі валюти для закачування в підземні газосховища дорогого газу впродовж літнього періоду, а це "впливає на державні борги та на обмінний курс, бо менші обсяги закупівель означають менший попит на валюту". Гладкий також не виключив припливу валютних надходжень від заходів з проведення в державі європейської футбольної першості. На його думку, "Євро-2012" "може мати деякий стабілізуючий вплив на стан національної валюти".

Між Росією та МВФ
Натомість керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман оцінює ситуацію набагато скептичніше. Він вважає символічним те, що представництво МВФ в Україні очолив представник Білорусі і називає теперішню політику уряду "політикою білорусизації України на зовнішній арені". Якщо Київ не продемонструє прогрес у виконанні меморандуму з МВФ, наступний рік може стати набагато складнішим, бо за зовнішніми боргами, за словами Наймана, Києву доведеться виплачувати більше чотирьох мільярдів доларів.
Кредити МВФ могли би стати непотрібними, якби урядові вдалося збільшити ціну газу для населення до економічно обґрунтованого рівня, впевнений Валерій Гладкий. Він вважає, що це можливо, але уряд має наперед запровадити адресну систему соціальних субсидій замість чинної, за якою пільги отримують ті, хто "не має на це ані морального, ані економічного права".
Цю думку підтримав і Ерік Найман. Він вважає необхідним перед переходом на нові газові тарифи ще й демонополізувати ринок газу в Україні і реформувати соціальну систему, оскільки "інакше народ можна довести до відчаю". "Україні слід шукати внутрішні джерела запозичень, і досі це їй вдається. Але облігацій внутрішньої державної позики вже випущено на 24 мільярди доларів, а відсотки за ними набагато вищі, ніж відсотки за кредитами МВФ", – нагадав Найман.
І Ерік Найман, і Віктор Суслов не є прихильниками кредитів від Росії, які, на думку економістів, не отримати без додаткових економічних та політичних зобов'язань. Віктор Суслов, зокрема, вважає, що наявність російських кредитів значно послаблює Україну на переговорах з Москвою щодо ціни газу, його транспортування до Європи, участі України в зоні вільної торгівлі СНД та її втягнення в Митний союз пострадянських держав. Економіст не бачить можливостей зменшити зовнішні борги, але вважає за можливе відшукати більш дешеві зовнішні запозичення.

Зрештою, зауважує, своєю чергою, Ерік Найман, сьогодні всі держави світу живуть в борг. Для України ж він вважає доцільним не стільки уникати боргового накопичення, як більш ефективно використовувати вже позичені гроші.

Джерело: Німецька хвиля
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:22
30-Бер-2020
Верховна рада призначила нових керівників МОЗ і Мінфіну
Верховна Рада призначила міністром охорони здоров'я Максима Степанова і міністром фін
17:40
30-Бер-2020
На Донбасі ще стріляють: один загинув, двоє поранених
Один військовослужбовець збройних сил загинув у результаті ворожого обстрілу на Донба
16:21
29-Бер-2020
Міністри охорони здоров'я, фінансів, інфраструктури можуть залишити Кабмін
Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець, міністр фінансів Ігор Уманський і міністр інфрас
13:42
29-Бер-2020
Жінка, яка примудрилась заразити коронавірусом кілька сіл на Буковині, попросила пробачення
Перша хвора на коронавірус на Буковині жінка, яка примудрилася заразити десятки жител
09:35
29-Бер-2020
Кількість випадків інфікування коронавірусом в Україні зросла до 418
Станом на 10:00 29 березня, за результатами досліджень вірусологічної референс-лабора
12:52
28-Бер-2020
2. Реорганізація армії. Тріумфальна весна 1918-го
Після важких і напружених боїв за Київ, ввечері 8 лютого 1918-го українські війська в
09:33
28-Бер-2020
У "Слузі народу" заявили те, що ризик оголошення дефолту в країні зростає
Народний депутат з "Слуги народу" Єгор Чернєв заявив про те, що ризик оголошення дефо
19:30
27-Бер-2020
Міністрів охорони здоров’я і фінансів можуть скоро звільнити
Міністрів охорони здоров’я Іллю Ємця і фінансів Ігоря Уманського можуть скоро звільни
19:22
27-Бер-2020
1. Забуті перемоги. Тріумфальна весна 1918-го
Підручник історії України 10-го класу авторства В. Власова і С. Кульчицького, виданий
13:39
26-Бер-2020
Лауреати Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» за 2020 рік
Цю почесну нагороду засновано у 1998 р. Чернігівським медіа-клубом за сприяння Націон
Усі новини