реклама партнерів:
Головна » Декомунізація у Чернігові: вулицям міста повернуть історичні назви?

Декомунізація у Чернігові: вулицям міста повернуть історичні назви?


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
12 червня відбулося засідання комісії з упорядкування найменувань вулиць Чернігова під керівництвом секретаря міської ради Владислава Кухаря.
Обговорювалося питання перейменування вулиць, провулків та площ міста Чернігова у зв’язку із набуттям чинності Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» (від 09.04.2015 р. № 317) .

Сергій Черняков, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», повідомив про видання збірника «Чернігів європейський. Повертаємо історичну пам’ять та справедливість», який є своєрідним методичним посібником із декомунізації для влади і громадськості. Він також запропонував на першому етапі повернути історичні назви вулицям, у назвах яких використовується символіка комуністичного тоталітарного режиму. Важливим також є і залучення до цього питання громадськості міста.

Дискусії були бурхливі. Адже близько 100 вулиць, провулків і площ старовинного міста ще мають комуністичні тоталітарні назви. Серед них: Ворошилова, Войкова, 50 років ВЛКСМ, Дзержинського, Калініна, Комінтерна, Павлика Морозова, Муринсона, Орджонікідзе, 50 років СРСР, Таращанська, Щорса.

У результаті обговорення вулиці були поділені на три групи: повернення історичних назв, перейменування, приведення у відповідність до українського правопису.
Тож є сподівання, що вулиця Василькова згодом матиме українську назву – Волошкова, Кузнечна – Ковальська, Овражна – Ярова, Річна – Річкова, Розсвітна – Світанкова, Сиренєва – Бузкова. Вулиці Муринсона повернуть історичну назву – Воскресенська (така назву вулиця мала до 1922 року, бо поряд розташована Воскресенська церква), Анонова-Овсієнка – Успенська (до 1927, розташована у напрямку до Єлецького Свято-Успенського монастиря), Комсомольська – Реміснича (до 1922, на вулиці були ремісничі майстерні).
Доволі складним буде питання перейменування вулиць, які у радянський період отримали комуністичні назви. Тож і комісії й депутатам міськради, а також громадськості доведеться ще попрацювати, щоб у вулицях старовинного міста були вшановані видатні діячі, які внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, зробили значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя Чернігівщини і України. Щоб вулиці обласного центру відображали і топоніміку Чернігова.

Члени комісії міськради з упорядкування найменувань вулиць Чернігова мають до 30 червня 2015 року подати пропозиції щодо повернення історичних назв вулицям міста та їх перейменування.

Джерело: «Чернігівський формат».






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
Усі новини