реклама партнерів:
Головна » День охорони пам'яток у Національному історико-культурному заповіднику "Чигирин"

День охорони пам'яток у Національному історико-культурному заповіднику "Чигирин"


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У сучасному світі пам'ятки відіграють роль живих свідків минулих подій. Саме тому у травні 1964 року, на ІІ з'їзді наукових спеціалістів в області нерухомих пам'яток у Венеції було ухвалено текст закону про "Охорону культурної спадщини" народів світу. У незалежній Україні на підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії та культури 23 серпня 1999 року, Президент видав указ "Про День пам’яток історії та культури", в якому постановив щорічно відзначати його 18 квітня.
В переддень свята, в археологічному музеї НІКЗ "Чигирин" відбулися заходи в яких взяли участь кандидат історичних наук, методист Черкаської Малої академії наук України Т. М. Нераденко, кандидат історичних наук, науковий співробітник Кримського відділу Інституту археології НАНУ Д. П. Куштан, працівники заповідника та учні ЗОШ № 1 та № 2 м. Чигирин.
В ході зустрічі Т. М. Нераденко презентувала свою книгу "Археологія Черкащини", в якій описані найвідоміші пам'ятки Черкаської області, в тому числі 38 із них - Чигиринського району. Книга може використовуватися, як навчальний посібник з археології, давньої історії та культури Черкащини.
У першому розділі подається короткий нарис археологічного минулого Черкащини, як складової частини Середнього Подніпров'я й України. У другому розділі висвітлюються відомі пам'ятки краю в хронологічній послідовності. В додатках подаються відомості про музейні заклади Черкащини, в тому числі й Чигиринського району, зазначаються імена людей, які відкривали та розкопували археологічні пам'ятки та повний перелік пам'яток археології Черкащини.
Тетяна Миколаївна Нераденко розповіла про дослідження відомої пам'ятки доби нео-енеоліту "Молюхів Бугор" в с. Новоселиця та продемонструвала документальний фільм про експедицію, яка відбулася в 2010 році, найцікавіші знахідки та запропонувала присутнім взяти участь в археологічних дослідженнях.
В свою чергу Дмитро Павлович Куштан ознайомив присутніх з результатами розкопок в м.Чигирин та с. Суботів в 2005-07 роках керівником яких він був. Саме ці археологічні дослідження сприяли створенню історико-архітектурного комплексу "Резиденція Б. Хмельницького" в м. Чигирин. Науковець презентував найцікавіші знахідки із цих розкопок, серед яких були виділені пічні кахлі XVII-XIX ст., монети, золота каблучка з ініціалами невідомої особи із роду Хмельницьких.
Підсумовуючи захід, завідуюча відділом "Чигиринський археологічний музей" Галина Павлівна Мартинова звернула увагу на велику роль культурної спадщини краю та закликала берегти та примножувати надбання минулого.

Сергій РУДЕНКО, молодший науковий співробітник відділу "Археологічний музей" НІКЗ "Чигирин"
Джерело: http://www.pamjatky.org.ua







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини