ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
27 червня, напередодні Дня Конституції, відбулась 12-а сесія Новгород-Сіверської районної ради VI-го скликання. Порядок денний з 8-ми питань нічого особливого не передбачав. І хіба що пропозиція голови райради включити ще одне питання, подане напередодні районною очільницею «Батьківщини» Оленою Мовчан, обіцяла дещо цікаве. Йшлося про звернення до Верховної Ради щодо зняття одіозного проекту Ківалова-Колесникова. Намічалась суперечка різних ідеологічних сил. Не сталося. Пропозиція голови районної ради Віктора Душина до депутатів від опозиційної «Батьківщини» не знайшла підтримки. Натомість вперше проявився новий тип мислення «більшості» у Новгород-Сіверському районному парламенті. Бо після «тиснення кнопки», 6 депутатських рук піднялось «за», а «противників» виявилось 8. Ну, а де інші з 35 присутніх? Вони проголосували «утримавшись»! Для Новгорода-Сіверського цей підсумок голосування за пропозицію народним депутатам відкинути геть «мовне питання» у парламенті, виявив нову, обережну, але цікаву для майбутнього розстановку позицій. «Виходить, що проти включення питання до порядку денного районної сесії проголосували лише депутати у президії, тобто голова райради та райадміністрації, його заступники та комуністи. Ось і виходить вісім голосів», – висловилася по голосуванню тих же «регіоналів», які є більшістю у раді, головна «бютівка» району пані Олена Мовчан. Наприкінці сесії вона виголосила заяву, у вигляді політичного докору депутатам, які закрили такі очі на тривогу та біль щодо ситуації з долею рідної мови у парламенті. «Стоїмо перед фактом, – сказала депутатка, що Україна потрішки роздається… Ми є свідками, що тепер і мова може зникнути…»
Політичну позицію керівниці осередку «Батьківщини» підтримав та розвинув голова постійної комісії райради Борис Домоцький. Він категорично висловився від імені фракції Української Народної Партії вже зі згаданого голосування у Верховній Раді. Депутат озвучив претензії щодо критичної ситуації у районі з великою заборгованістю по зарплатам бюджетників. Очільник фракції УНП нагадав про загрозу соціальних потрясінь. І в першу чергу від вчителів, які підготувалися до масового звернення до суду. А ще він не приховував обурення через безконтрольність владних інстанцій щодо використання різними суб’єктами господарювання на землі авіації з отрутохімікатами на полях району. Навів приклади втрат. А розмови по бюджету нагадували монолог доповідачки з фінансового управління, вимушеної констатувати невтішну картину «порожніх кишень». Натомість депутати змогли таки «випустити пару», попрацювавши прискіпливо на питаннях до заступника голови райдержадміністрації. Це коли О.О.Могильний доповідав по Програмі проведення ремонту вулиць та доріг комунальної власності на 2012 рік. Обурювалися рідненькими дорогами. Без ремонту впродовж десятиліть! Бив тривогу Сергій Редкач, начальник ветеринарної медицини району. Він переймався «убитим» шляхом на лівому березі Десни по Биринській сільській раді. А депутат Борис Домоцький знов додавав масла у вогонь через дорожнечу «золотого» асфальтового покриття, яке мають колись прокласти на ділянках вулиць Богуна, Пушкина, Герцена.
Але весь креатив сховався все таки у останньому акорді сесії. Це коли за непередбачуваних технічних обставин з пропажею озвучки (адже на сесії Гімн України лунав лише вдруге за 21 рік!!!), головну пісню України обранці слухали стоячи не у традиційний спосіб, а у співі керівників фракцій «Батьківщини» та Української Народної Партії Олени Мовчан та Бориса Домоцького.
Закон України «Про Державний Гімн України» від 6 березня 2003 року Стаття 1. Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького із словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції: «Ще не вмерла України і слава, і воля, Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля. Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці. Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів: Душу й тіло ми положим за нашу свободу, І покажем, що ми, браття, козацького роду».
Стаття 2. Встановити, що урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України. Музичне виконання Державного Гімну України здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів.
Стаття 3. Наруга над Державним Гімном України тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
Стаття 4. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
м. Київ, 6 березня 2003 року Президент України Л.КУЧМА N 602-IV