реклама партнерів:
Головна » Десна шматками “відкушує” село Змітнів на Чернігівщині

Десна шматками “відкушує” село Змітнів на Чернігівщині


Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Розмиваючи берег у селі Змітнєві Сосницького району Чернігівщини, річка Десна вже впритул підійшла до об’єктів соціальної інфраструктури – школи, медичної амбулаторії, сільради, відділення зв’язку і АТС. “До них їй залишилось вимити 10-20 метрів берега, а до кладовища – 40 м”, – повідомив начальник відділу техногенно-екологічної безпеки на водних об’єктах Деснянського басейнового управління водних ресурсів Вадим Потапенко.
Він розповів, що Змітнів багато років потерпає від руйнівної дії вод річки Десни, яка врізається в село дугою і щовесни “відкушує” 3-5 метрів обривчастого берега разом із будівлями. За останнє десятиліття кинути свої домівки на кручі мусили з півтора десятка сімей. Після того роботи, спрямовані на захист населеного пункту, були включені до Державної програми захисту грунтів від руйнівної дії вод, і справа нарешті зрушила з місця.
“Там планується спрямувати русло Десни шляхом прокопування штучного каналу. Через перебої з фінансуванням цього проекту на сьогодні виконано лише 30% запланованих робіт. Хоча зволікати не можна, інакше школа й медпункт обваляться”, – сказав кореспонденту УКРІНФОРМу В. Потапенко.
За його словами, станом на 1.01.11 р. в Змітнєві виконано робіт на суму 4,8 млн грн. Для їх завершення потрібно ще близько 10 млн. Нестабільне надходження коштів змушує планувати закінчення прокопу аж на 2015 рік. Чи чекатиме стільки річка – невідомо.
Розмив берегів Десни у населених пунктах – одна з головних проблем області, зазначив В. Потапенко. Породжена вона наявністю піщаних грунтів у прибережній смузі та досить швидкою течією річки, яка легко вимиває ці піски. За попередньою оцінкою, сьогодні протяжність деснянських берегів, які потребують укріплення, сягає 100 км. З них на 30 км зміцнювати треба першочергово.
“Раніше, коли Десна була судноплавною, – працювали земснаряди, і це знижувало інтенсивність розмиву. А тепер берег підмиває, великі маси грунту обвалюються в річку, відкладаються десь, утворюють перекати й обміління”, – пояснив фахівець.
Він зазначив, що роботи з укріплення берегів проводяться в низці районів області і є досить результативними. Єдина біда – фінансово вони дуже затратні, а коштів на це традиційно виділяється недостатньо.

Джерело: Потапчук Наталія, УКРІНФОРМ






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини