Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Діти Чернігівщини – Державному музею. Фото

Діти Чернігівщини – Державному музею. Фото


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Чернігівська ініціатива створила нову традицію участі дітей та юнацтва у формуванні експозицій державних музеїв з історії України – саме так оцінив заступник голови Українського інституту національної пам’яті, доктор історичних наук, професор Владислав Верстюк урочисту передачу творів декоративно-прикладного й образотворчого мистецтва, літературної творчості учнів і студентів області Державному музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні». 23 грудня 2009 р. цей захід проведено в Києві у Державному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».
З метою залучення учнівської молоді Чернігівщини до заходів, присвячених відзначенню 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні позашкільним навчальним закладом Центром дитячого та юнацького туризму і екскурсій управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації у грудні 2007 року був започаткований обласний конкурс творчих робіт «Велика трагедія Великого народу», присвячений трагічним подіям Голодомору.
Він проводився в трьох номінаціях: декоративно-прикладне мистецтво; образотворче мистецтво; літературні твори (прозові або віршовані).
На розгляд журі були представлені 153 роботи з 22 районів та міст області.
У 2008-2009 навчальному році конкурс продовжився. Новий етап конкурсу збагатив обласну колекцію ще на 135 творчих робіт.
Мистецькі вироби відрізняються високим рівнем майстерності виконання, художньо-естетичним смаком, різноманітністю використаних матеріалів.
Автори робіт належать до різних вікових груп, проживають у різних районах Чернігівщини, але їх об’єднує одне – небайдужість до історії рідного народу, любов до України. Діти не лише займалися пошуково-аналітичною роботою, але й пропустивши все, про що дізналися від свідків Голодомору в Україні через власне серце, відобразили почуте у своїх творчих роботах.
Адміністрацією та педагогічним колективом ПНЗ Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації було прийняте рішення – роботи переможців обласного конкурсу «Велика трагедія Великого народу» передати на довічне зберігання в державний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».
Своє захоплення роботами висловили заступник голови Українського інституту національної пам’яті Владислав Верстюк, заступник директора Українського державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України Дмитро Омельченко, директор позашкільного навчального закладу Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації Петро Степовик, директор Меморіалу Віктор Діденко, представники освітніх закладів Чернігівщини та інші.
Методист позашкільного навчального закладу Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій у правління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації Тетяна Матвійчук представила твори юних чернігівських талантів, які були відібрані для передачі в музей.
Про мету та суть їхніх творів розповіли члени краєзнавчого гуртка декоративно-прикладного мистецтва Куликівського районного Центру позашкільної освіти Дорина Башта і студії образотворчого мистецтва Щорського районного Центру дитячої та юнацької творчості Дмитро Скрипка.
Від імені Українського інституту національної пам’яті В. Верстюк нагородив юних митців, які були на урочистій передачі робіт, і позашкільний навчальний заклад Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації почесними грамотами.

Одним із інформаційних партнерів проведення цього заходу було головне управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської облдержадміністрації. Його представник Олександр Майшев планує на сайті головного управління (http://cult.gov.ua/) організувати віртуальну виставку робіт переможців обласного конкурсу.

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області











Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:52
17-Лип-2025
УПЦ Московського патріархату зобов’язали розірвати зв’язки з Росією
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушен
18:23
17-Лип-2025
Юлія Свириденко очолила український Уряд
Для мене велика честь очолити український Уряд сьогодні.
Наш Уряд бере курс на
21:07
10-Лип-2025
Що мав на увазі президент Польщі Анджей Дуда, коли говорив про Ряшів...
Насправді всі ми чудово розуміємо, що мав на увазі президент Польщі Анджей Дуда, коли
21:03
10-Лип-2025
Історична тяглість Русі-України
Я хочу аби ми краще розуміли справжні наше коріння та мислили більш широко та амбітно
20:54
10-Лип-2025
У Чернігові єпископ Антоній молитовно відзначив День пам'яті свого небесного покровителя
У день памʼяті преподобного Антонія Печерського, 10 липня 2025 року, єпископ Чернігів
Усі новини

Сollaborator