Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Для НАТО небайдуже, як Україна бачить майбутнє Альянсу

Для НАТО небайдуже, як Україна бачить майбутнє Альянсу


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У НАТО зацікавлені в отриманні від українського уряду бачення України стосовно майбутнього Альянсу в наступному десятиріччі.
Про це заявив вчора співробітник відділу відносин з Росією і Україною Управління політичних справ і політики безпеки Штаб-квартири НАТО Гаель Муллек у ході відеомоста Івано-Франківськ - Брюссель.
Гаель Муллек відзначив, що, як важливий партнер НАТО і як потенційний член Альянсу, Україна буде залучена до розробки стратегічної концепції організації. Він нагадав, що робота над документом здійснюється в кілька етапів і буде завершена до саміту Альянсу, який відбудеться в кінці 2010 року в Португалії.
Зокрема, після завершення першого етапу в лютому 2010 року передбачається процес консультацій і робота групи експертів у столицях держав-членів НАТО і країн-партнерів Альянсу. У тому числі в ході таких консультацій у Брюсселі чекають отримати відповіді на питання: про українське бачення майбутнього Альянсу, оцінку сучасних загроз, думку України про статтю 5 Вашингтонського договору і її застосування і про те, чи хоче Україна бути союзником НАТО де-факто.
Надалі це українське бачення буде використане при підготовці стратегічної концепції, процес якої буде максимально прозорим, у тому числі включатиме обмін думками з міжнародними організаціями, такими як ЄС і ООН.
Представник Штаб-квартири НАТО підкреслив, що після Бухарестського саміту "Україна ще не член (Альянсу), але вже більше ніж партнер". Коментуючи вплив російського чинника на відносини України з НАТО, він відзначив, що Альянс старається працювати як з Києвом, так і з Москвою. У той же час він звернув увагу на те, що ця співпраця по своїй суті є дуже різною, оскільки ніколи не стояло питання про членство РФ в НАТО. Гаель Муллек ще раз підкреслив, що НАТО - "це не клуб країн проти Росії", а союз демократій, які хочуть безпеки в європейському регіоні.
Він також підкреслив, що РФ не має права вето щодо питання членства України в Альянсі, назвавши головний принцип прийняття рішень у НАТО - консенсус (одноголосність по-західному).
Говорячи про ініційований РФ договір про європейську систему безпеки, представник Штаб-квартири НАТО підкреслив, що, насамперед, ця ініціатива повинна бути розглянута в рамках ОБСЄ, в той же час у Брюсселі готові до обговорення цього питання у форматі ради Росія - НАТО.
Відеоміст Івано-Франківськ - Брюссель відбувся в рамках II міжнародної наукової конференції "НАТО: виклики і трансформація - погляд з України". Основні організатори - Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Центр інформації і документації НАТО в Україні, посольство Литовської Республіки в Україні.

Джерело: "Євроатлантична Україна"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:07
10-Лип-2025
Що мав на увазі президент Польщі Анджей Дуда, коли говорив про Ряшів...
Насправді всі ми чудово розуміємо, що мав на увазі президент Польщі Анджей Дуда, коли
21:03
10-Лип-2025
Історична тяглість Русі-України
Я хочу аби ми краще розуміли справжні наше коріння та мислили більш широко та амбітно
20:54
10-Лип-2025
У Чернігові єпископ Антоній молитовно відзначив День пам'яті свого небесного покровителя
У день памʼяті преподобного Антонія Печерського, 10 липня 2025 року, єпископ Чернігів
20:57
08-Лип-2025
Виявлено ознаки афілійованості Київської митрополії УПЦ з РПЦ
Виявлено ознаки афілійованості Київської митрополії Української православної церкви з
20:40
08-Лип-2025
З кожною хвилиною градус роздратування Трампа щодо Путіна тільки збільшується
Ще добу тому Трамп висловлював сумніви щодо того, що Путін бажає завершення війни, а
16:59
08-Лип-2025
На Житомирщині внаслідок ДТП за участі військовослужбовця Держприкордонслужби загинула неповнолітня
Житомирською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільн
Усі новини

Сollaborator